Man City u ovom je prijelaznom roku potrošio više nego svi ostali premierligaši zajedno
Vrijeme Čitanja: 2min | uto. 04.02.25. | 09:08
Jedino je Chelsea prije dvije godine imao rastrošniju zimu
Zimski prijelazni rok završen je u ponedjeljak navečer i u Engleskoj, baš kao i u ostalim ligama Petice. I dok je vodeći Liverpool ponovno bio vrlo pasivan te ovog puta nije doveo nijednog novog igrača, aktualni prvak Manchester City itekako je bio aktivan.
Prouči cjelokupnu ponudu za nogomet na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)
Dapače, uz svotu od čak 216 milijuna eura, Građani su na dolazne transfere tijekom ovog mercata potrošili više novca nego svi ostali članovi Premier lige zajedno! Točnije, preostalih 19 klubova je za svoje nove igrače izdvojilo 213 milijuna, uz taj dodatak da Redsi nisu imali nijedan potpis.
Podsjetimo, najskuplje pojačanje za Pepa Guardiolu je sredinom siječnja postao Omar Marmoush, sjajni egipatski napadač iz frankfurtskog je Eintrachta na Etihad stigao za malo više od 71 milijuna eura, dok je u završnim satima prijelaznog roka potpisan Nico González.
Taj je dosadašnji Portov as City koštao 60 milijuna eura, a pristigao je još i stoperski par koji čine Uzbekistanac Abdukodir Husanov (40 milijuna) iz Lensa te Brazilac Vitor Reis (35 milijuna) iz Palmeirasa. Razmišljaju na Etihadu i o budućnosti, pa je tako potpisana suradnja i s dvojicom 18-godišnjaka, a riječ je o Christianu McFarlaneu i Jumi Bahu.
Manchester City become the second highest spender in January in football history with £180m.
— T.Sports (@latestnews2026) February 4, 2025
The first was Chelsea in January 2023, when they spent £274m. pic.twitter.com/ayGg5vZtE1
S druge strane, branitelj naslova u Premier ligi tijekom ove zime nije prodao nijednog igrača, kako bi barem malo ublažio ove itekako visoke troškove odšteta za spomenuta pojačanja. Inače, Manchester City tako je stigao na drugo mjesto po potrošnji u povijesti zimskih prijelaznih rokova, ispred je ostao samo rekorder Chelsea, koji je početkom 2023. utrošio nevjerojatnih 330 milijuna eura na samo osam igrača.
Što se tiče onih koji su proteklih tjedana najviše uprihodili, tu se svakako ističe Aston Villa, ona je prodajom Kolumbijca Jhona Durana za čak 77 milijuna eura u saudijski Al Nassr te Jadena Philogenea za 24 milijuna u Ipswich došla na čelo ovog poretka. Od ostalih klubova, jedino su još Chelsea, Leicester te Newcastle imali prodaju veću od 10 milijuna eura, sve ostalo je praktički zanemarivo.
FA Cup, 1/16 finala
Petak, 7. veljače
Manchester United – Leicester, 21.00
Subota, 8. veljače
Leyton Orient – Manchester City, 13.15
Preston North End – Wycombe, 16.00
Nedjelja, 9. veljače
Blackburn – Wolverhampton, 13.30
Aston Villa – Tottenham, 18.35
Ponedjeljak, 10. veljače
Doncaster – Crystal Palace, 20.45
Utorak, 11. veljače
Exeter – Nottingham Forest, 21.00
ODIGRAJ ODMAH!
(hp)