REUTERS/Andres Cuenca
REUTERS/Andres Cuenca

Ludi južnoamerički nogomet: Predsjednik Venezuele smijenio izbornika, Peru otpustio najgoreg stratega u svojoj povijesti

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 11.09.25. | 10:02

Obje reprezentacije sada traže novog izbornika

Venezuela i Peru koji su eliminirani iz utrke za kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u nogometu 2026., smijenili su svoje izbornike.

U Venezueli je sam predsjednik Nicolas Maduro pozvao na "restrukturiranje trenerskog osoblja" nacionalne momčadi nakon ponižavajućeg domaćeg poraza od Kolumbije 3-6 u utorak, koji je uništio posljednju šansu Vinotinta za kvalifikacije.

"Jučer smo pretrpjeli bolan poraz. Želim izraziti solidarnost s cijelim nogometnim svijetom i s Vinotintom", rekao je Maduro. "Cijela Venezuela zahtijeva restrukturiranje trenerskog osoblja Vinotinta, reorganizaciju strategije, doktrine te linije borbe i rada."

Izbornik Venezuele Argentinac Fernando "Bocha" Batista, zajedno s cijelim svojim trenerskim osobljem, ubrzo nakon toga dobio je otkaz od Venezuelskog nogometnog saveza. Ime novog izbornika bit će objavljeno naknadno.

Venezuela je jedina članica CONMEBOL-a koja nikada nije sudjelovala na Svjetskom prvenstvu. Ove kvalifikacije završila je na 8. mjestu od deset u južnoameričkoj regiji.

Peru također je otpustio svog izbornika Oscara Ibaneza, nakon najgoreg skora reprezentacije u kvalifikacijama: dvije pobjede, šest remija i deset poraza. Peruanci su postigli samo šest golova i primili 17 u 18 kvalifikacijskih kola koja su završila u utorak, a kvalifikacije su završili na 9. mjestu.

Peruanski savez je objavio da će provesti temeljitu procjenu prije nego što objavi ime budućeg izbornika.


Zaigraj odmah, Germania!

Cjelokupnu Germanijinu ponudu pronađite i proučite OVDJE.


Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.

(Hina)


Tagovi

venezuelanska nogometna reprezentacijaperuanska nogometna reprezentacijaJužnoameričke kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2026.

Ostale Vijesti