
Livajine pričuve za gol na znaju pet mjeseci
Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 07.03.25. | 08:01
Hajduk bez najboljeg igrača dočekuje Goricu, a forma nedavno dovedenih napadača ne obećava
Ima logike da bi se Gennaro Gattuso za utakmicu s Goricom ove nedjelje mogao odlučiti za neočekivano rješenje u napadu umjesto kartoniranog Marka Livaje koji je Hajduku više od pola momčadi.
Prouči cjelokupnu ponudu za nogomet na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)
Nekako se u prvi plan za zamjenu Livaji guraju Jan Mlakar i Nazarij Rusin, jer Slovenac je nedavno doveden kako bi bio prva špica, a kapetan Bijelih igrao iza njega. Rusin je pak došao iznenada, kako bi povećao konkurenciju na ofenzivnim pozicijama, ali nijedan od dvojice novih igrača nije u osobitoj formi.
Stigli su bez pretjerane minutaže, nisu prošli pripreme, još se aklimatiziraju, premda je Mlakar već bio u Hajduku.
UŽIVO: Hajduk - Gorica
Kladite se uživona utakmicu 25. kola hrvatskog nogometnog prvenstva koja se igra na Poljudu:
ODIGRAJ ODMAH!
Konkretno, nisu zabili već pet mjeseci ili malo manje što se tiče Mlakara. On je kod Pippa Inzaghija bio u drugom planu, premda ga je uvodio u igru u Pisi kada je trebalo, ali ove sezone nije se upisao u listu strijelca. Posljednji pogodak koji je dao bio je za Sloveniju kod Kazahstana 13. listopada u pobjedi 1-0 kod Kazahstana.
Rusin je pak u Sunderlandu bio većinom izvan kadra, igrao nešto na početku sezone, a ove godine ulazio po minutu kao taktička zamjena.
U međuvremenu je formu tražio i u drugoj momčadi iz koje datira njegov posljednji pogodak postignut 7. listopada prošle godine protiv U21 momčadi Derbyja u trijumfu 6-0.
Ukoliko se Gattuso odluči za nekog od njih dvojice, možda i iznenade, treba biti optimist jer dolazi Gorica koja je ove sezone osvojila samo bod u gostima. Prilika je to za Hajdukove nove igrače da se iskažu ili će pak trener Bijelih posegnuti za Stipom Biukom ili Micheleom Šegom.
Šego nije zabio tri i pol mjeseca, još čeka na gol u dresu Hajduka, ali ima tri asistencije, dok je Biuk stvaralačku krizu prebrodio nedavnim pogotkom Osijeku u trijumfu 4-0 baš kada ga je Gattuso stavio u špicu umjesto Livaje. (dku)