Leipzig s četiri komada do laka tri boda protiv Schalkea (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 03.10.20. | 20:43

Dani Olmo i suigrači krenuli su ozbiljno u novu bundesligašku sezonu.

RB Leipzig na svom terenu nije dao previše šanse nejakom Schalkeu te je slavio 4:0 u sklopu trećeg kola Bundeslge.

Domaćini su svoju kandidaturu za vrh ovogodišnje Bundeslige nastavili utvrđivati već u 31. minuti današnje utakmice. Dani Olmo je započeo akciju, dao do Kevin Kampla, a on izbacuje u izglednu situaciju Emila Forsberga u kazenom prostoru. On daje u sredinu, lopta je trebala doći do Christophera Nkunkua, no prije njega loptu je, pokušavši je zapravo izbaciti, u vlastitu mrežu zakucao Can Bozdogan i Leipzig vodi 1:o od 22. minute.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/oPQ9L" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Četiri minute kasnije već je 2:0. Jednostavna akcija u kojoj je Nkunku odlično centrirao s desne strane a u petercu glavom u padu poentirao odlični lijevi bočni na posudbi iz Manchester Cityja Angelino, dovela je do povećanja vodstva već u 35. minuti.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/P3Bnz" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Uraganskih četvrt sata igrači Juliana Nageslmanna završeno je u drugoj minuti sudačke nadoknade. Najprije je ubačaj stigao s desne strane, no odbijen je i lopta je prešla na lijevo krilo. Tamo je na koncu stigla do Marcela Halstenberga a njemački reprezentativac odlično zavrće na prvu stativu gdje stoper Willi Orban nema težak zadatak glavom proslijediti je u nebranjeni dio mreže Ralfa Fahrmanna.

<div style="width:100%;height:0px;position:relative;padding-bottom:56.327%;"><iframe src="https://streamja.com/embed/grQkE" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width:100%;height:100%;position:absolute;"></iframe></div>

Konačnih 4:0 stiglo je u 80. minuti. Nakon igranja rukom u kaznenom prostoru od strane obrane Schalkea, precizan s bijele točke bio je Halstenberg, iako je gostujući vratar pročitao stranu.

Leipzig je na sedam bodova, dok je Schalke trenutno zadnji s oba poraza iz prva dva kola.

(foto: Action Images)