Kompletirano 14. kolo: Vrgorac nakon velikog preokreta slomio Uspinjaču, Nacional razbio Potpićan

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 16.02.17. | 18:59

U posljednje dvije utakmice 14. kola uspješni su bili Nacional koji je s 14:0 razbio Albonu Potpićan i Vrgorac nakon preokreta protiv Uspinjače u Zagebu...

Uspinjača – Vrgorac 2:3

Uspinjača je nakon velikog preokreta u posljednjih pet minuta dvoboja došla do važna tri boda protiv izravnog konkurenta za play-off.

Prvi dio između Uspinjače i Vrgorca prošao je bez pogodaka, a Žuta Podmornica povela je u prvoj minuti nastavka pogotkom Matije Uremovića, a isti igrač u 33. poentirao je za 2:0. Činilo se kako će Uspinjača nakon velike pobjede u prošlom kolu kod Squarea doći do nova tri boda, međutim, dogodio se veliki preokret.

Prvo je Alen Vuković u 35. zabio za 1:2 da bi Saša Subotić tri minute prije kraja pogodio za izjednačenje, a u samoj završnici dvoboja pogodio i za veliki preokret koji je Vrgorac gurnuo na sedmo mjesto, ali s utakmicom manje od Osijeka i Broda.

Albona Potpićan – Nacional 0:14

Nacional se nemilosrdno obraćunao s posljednjom momčad prvenstva Albonom Potpićan i utrpao im čak 14 golova. Nacional je do 10. minute vodio s 4:0, a do poluvremena 8:0. Nacional je na kraju mogao slaviti i uvjerljivije budući da je posljednji pogodak zabio u 32. minuti, ali su u posljednjih osam minuta smanjili tempo.

Četiri pogotka za Nacional zabio je Kristijan Postružin, po dva Tino Čirjak, Silvio Toth, Tihomir Novak i Slobodan Rajčević dok su jedan zabili Franco Jelovčić i Kristijan Čujec.

14. kolo 1.HMNL:

14.2. Novo Vrijeme – Brod 035 2:0 (Kazazić 18', Horvath 33')
14.2. Osijek Kelme – Square 3:2 (Dakić 32', 38', 39'/ Micevski 18', Šimunović 26')
14.2. Alumnus – Split Tommy 3:4 (A.Matan 34', Grgić 35', Pintar 37'/ Rafinha 1', Suton 12, koturović 16', Bašić 33')
15.2., SD Pešćenica, Zagreb: Uspinjača – Vrgorac 2:3 (Uremović 21'. 33'/ Vuković 35', Subotić 37', 40')
15.2., SD Mate Blažine, Labin: Potpićan Albona – Nacional 0:14 (Jelovčić 2', Čujec 4', Čirjak 6', 14', Postružin 10, 23', 31', 32', Novak 12', 21', Toth 13', 25', Rajčević 20', 27')
SLOBODAN: Futsal Dinamo