Kako je papirologija zaustavila proširenje engleske kolonije u BVB-u zadnjeg dana prijelaznog roka
Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 09.10.20. | 21:49
Klubovi su se dogovorili, igrač je prihvatio uvjete, ali onda su krenuli papiri…
Na zadnji dan prijelaznog roka čelnici BVB-a u planu su imali napraviti novi posao s kojim bi si dodatno osigurali svoju uspješnu budućnost vođenu engleskim talentima. Njihova glavna meta tog dana bio je Timmy Abraham, centralni napadač mlade momčadi Fulhama i mlađi brat puno poznatijeg Tammyja koji je sada, nakon što je Chelsea doveo Timu Wernera, postao druga napadačka opcija Franka Lamparda.
Timmy, baš kao i njegov stariji brat Tammy, igra na mjestu čiste devetke. I on je visok, i on je jak, i on je vižljast… On je – kopija svojeg brata koji je danas reprezentativac Engleske i koji, barem prema Transfermarktu, vrijedi velikih 40 milijuna eura.
Prvi kontakti ostvareni su dva tjedna prije kraja prijelaznog roka, ali kako to obično biva – BVB je nudio premalo, Fulham tražio previše.
Kako su prolazili dani, vremena za pregovore bilo je sve manje, a klubovi su se u konačnici ipak sve dogovorili. Usmeno, da ne bi bilo zabune…
Kad je krenula finalizacija transfera, čelnici Fulhama odugovlačili su s papirologijom. Zašto su to radili, pogotovo kad su uvjeti bili dogovoreni, i dalje nikome nije jasno.
Dogovorena je bila jednogodišnja posudba, BVB bi na sebe preuzeo primanja koje je Timmy imao u Fulhamu, a Nijemci su htjeli ugraditi opciju da ga mogu trajno otkupiti na kraju sezone za 2,2 milijuna eura. U konačnici, to se, barem zasada, neće dogoditi, iako najnovije vijesti iz njemačkih medija govore kako su se klubovi dogovorili da će istu stvar pokušati dogovoriti ovog siječnja. Ipak, do tad se puno toga može dogodit.
Nakon Jadona Sancha i ljetnih pojačanja Judea Bellinghama i Jamiea Bynoea-Gittensa, Abraham je trebao postati četvrti Englez u njemačkom velikanu. Prethodno navedeni trio je mlad, ima ogroman potencijal i na njima će Nijemci sigurno jednoga dana itekako zaraditi. Jer, takva je situacija na tržištu s engleskim igračima…
Svima je jasno kako otočki klubovi imaju najviše novaca na raspolaganju za transfere. Njihova liga generira najveći profit, a da bi stvar bila bolja po klub kao što je BVB, Englezi vole 'precijeniti' svoje igrače.
Vida po njima vrijedi četiri do pet milijuna eura, dok Maguire 80. Iako će mnogi tvrditi da je Maguire bolji igrač od hrvatskog reprezentativca (što opet, nije nešto s čime će se apsolutno svi složiti) razlika između njih ni u kojem slučaju ne bi trebala biti toliko velika.
Bilo kako bilo, Abraham ostaje u Londonu, igrat će za U-23 momčad Fulhama i pokušati se dobrim igrama prometnuti u jednu od zamjena za Aleksandra Mitrovića. Hoće li u tome uspjeti, pokazat će vrijeme, ali jedno je sigurno – U prepoznavanju engleskih talenata, u BVB-u ne griješe.