Jovićević testirao skoro kompletan kadar s tri trening-utakmice

Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 15.05.20. | 18:54

Neki igrači iz drugog plana danas su iskočili.

Nakon dva mjeseca, lopta se ponovno zakotrljala na Maksimiru.

Novi trener prve momčadi Dinama, 46-godišnji Igor Jovićević, odradio je s igračima blok trening-utakmica. Ukupno 44 igrača raspoređeno je u tri momčadi, a treningu su priključeni igrači iz druge momčadi kao i neki iz juniorske.

Testirani su, između ostalog i Kamerunac Tueto Fotso, dok mladi Velšanin Robbie Burton nije bio u kadru. Od prvotimaca poštedu su dobili Arijan Ademi, Marin Leovac i Danijel Zagorac.

Svaka se utakmica igrala po pola sata, a u prvoj su se okršali ''Plavi'' i ''Mladi''. Prvospomenuti su nominalno jači, što su i pokazali pobjedom od 1:0 golom Damiana Kadziora u 22. minuti.

Drugih pola sata bilo je rezervirano za neslužbeni ''derbi'' u kojem su se međusobno suočili ''Plavi'' i ''Žuti'', a potonji su slavili s 2:0. Dvostrukim strijelcem je bio pomalo zaboravljeni Izet Hajrović, za kojeg se neko vrijeme već priča da je na izlaznim vratima Maksimira.

U zadnjem su srazu ''Mladi'' i ''Žuti'' remizirali 1:1, a prvi su promijenili deset igrača u odosu na prvu utakmicu. Korejac Kim Gyuhyeong doveo ih je u vodstvo odličnim pogotkom, no na kraju je Bruno Petković pet minuta prije kraja izjednačio.

PLAVI - MLADI 1:0

Strijelac: 1:0 - Kadzior (22)

PLAVI: Livaković, Moharrami, Theophile-Catherine, Gvardiol, Moubandje, Đira, Gojak (Franjić), Krizmanić (Ćuže), Kadzior, Gavranović, Marin.

MLADI: Juric, Hrvoj, Kim H., Leš, Antovski, Franjić, Duvnjak, Tueto, Ćuže, Šipoš, Godoy.

ŽUTI - PLAVI 2:0

Strijelci: 1:0 - Hajrović (13.), 2:0 - Hajrović (27.)

ŽUTI: Josipović, Stojanović, Dilaver, Šutalo, Daničić, Moro, Majer, Ivanušec, Hajrović, Petković, Oršić.

PLAVI: Livaković, Moharrami, Theophile, Gvardiol, Moubandje, Đira, Gojak, Krizmanić, Kadzior, Kulenović, Marin.