
Izbornik Budimir uoči UAE-a: „Na SP-u nema slabih momčadi, a mislim da ćemo mi biti koji će dominirati”
Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 05.11.25. | 17:00
Svoje viđenje sraza s azijskim predstavnikom dao je i branič Raul Kumar
Hrvatska U17 reprezentacija ovih se dana natječe na Svjetsko prvenstvu, a nakon uvodnog remija sa Senegalom (0-0), u četvrtak (16.15, Max Sport 1) je na rasporedu dvoboj s Ujedinjenim Arapskim Emiratima. I ta je momčad remizirala u prvoj utakmici, odigravši 1-1 s Kostarikom, pa se nakon prvog kola još nitko nije odvojio od ostatka. Dvoboj s azijskim predstavnikom dan uoči utakmice su najavili izbornik Marijan Budimir te branič Raul Kumar.
„Imali smo regeneracijski trening, a danas (op. G. srijeda) ćemo imati zadnji taktički trening, gdje ćemo uigravati te taktičke zamisli koje mislimo igrati protiv Emirata i praktički odrediti sastav. Vidimo i sami po rezultatima i svemu da na Svjetskom prvenstvu nema nekih slabih momčadi, osim možda par egzotičnih. Ono što krasi UAE su dobra organiziranost i fanatična borbenost. Imaju dobru tranziciju, izuzetno fizički dominantnog napadača i dobri u prekidu. Mislim da na tim stvarima moramo poraditi i moramo to dobro uzeti u obzir. Mislim da ćemo sigurno biti mi koji će dominirati i sad moramo naći način kako najbolje doći u tu zadnju trećinu i bolje poentirati”, kazao je Budimir.
U sličnom je tonu govorio i mladi Istrin defenzivac Raul Kumar.
„Analizirali smo ih dodatno, još ćemo ih analizirati tijekom današnjeg dana. Imamo još jedan trening za pripremiti sve što treba i mislim da ćemo ući u utakmicu puni energije i elana i ganjat ćemo tri boda. To nas očekuje i mislim da mi imamo kvalitetu za dobiti ne samo njih nego i druge reprezentacije, ali moramo biti pravi kao što smo bili protiv Senegala. Moramo iskoristiti svoje šanse i mislim da to onda neće biti problem. Shvatili smo da trebamo biti mirni u završnici, jer bez gola nikako ne možemo dobiti utakmicu. U obrani smo bili dobri, ali trebamo svakako poboljšati malo realizaciju i mislim da onda neće biti nekakvih većih problema”, zaključio je Kumar. (G)


.jpg.webp)

.jpg.webp)











.jpg.webp)

