REUTERS/Dilara Senkaya

I Švicarci prelamaju preko koljena: Nakon samo tri mjeseca Young Boys ostao bez trenera

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 08.10.24. | 14:23

Momčad iz Berna se trenutačno nalazi na posljednjem mjestu ljestvice švicarskog prvenstva

Švicarski nogometni prvak Young Boys razišao se s trenerom prve momčadi, 55-godišnjim Patrickom Rahmenom, nakon samo tri mjeseca suradnje.

Prošle sezone Young Boys je osvojio šesti naslov prvaka Švicarske u posljednjih sedam sezona te je potom kroz kvalifikacije izborio nastup u Ligi prvaka. Taj uspjeh i pobjeda protiv Galatasarayja u završnoj rundi kvalifikacija, bio je jedini uspjeh Rahmena koji je u klub došao tijekom ljeta, ali je sada morao napustiti Bern uslijed loših rezultata.

Young Boys se trenutačno nalazi na posljednjem mjestu ljestvice švicarskog prvenstva i Rahmen je s momčadi ostvario samo jednu pobjedu u devet utakmica. Uz to momčad ima tri remija i pet poraza.

Poražavajuće je Young Boys otvorio i natjecanje u Ligi prvaka gdje je prvo poražen na domaćem terenu od Aston Ville s 0-4, dok je nakon toga izgubio kod Barcelone 0-5. Na ljestvici 36 klubova švicarski prvak je trenutačno na posljednjem mjestu.