Hajduk u završnici pobjedom nad Istrom u novo prvenstvo (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 16.08.20. | 20:09

Bili su se mučili, no na kraju su uspjeli slomiti otpor Istrana.

U sklopu prvog kola nove sezone HT Prve HNL lige Hajduk je svladao Istru 1961 s 2:0 na Poljudu.

U 6. i 17. minuti Hajduk je zaprijetio preko Dolčeka i Gyurcsa, no ostalo je 0:0.

Sredinom poluvremena su i gosti pomalo ‘’pokazali zube’’, no Hajduk je najbolju priliku u prvom poluvremenu zapucao u 42. minuti. Gyurcso je pronašao Miju Caktaša, ali je Majkić nogom obranio udarac. Jradi je pucao u nastavku akcije, no nije to dobro napravio.

U drugom poluvremenu već u 48. prijeti Caktaš izdaleka.

57. minuta donosi stopostotnu prilik za goste- Guzina je uposlio Gržana, a on izbija jedan na jedan s Posavcem i pokušava ga zaobići. No na kraju odlazi s loptom u gol-aut.

I napokon, 72. minuta je donijela vodstvo Hajduka. Caktaš je pucao sa 17 metara a Dimitrov skrenuo loptu glavom u mrežu i prevario cijelu domaću momčad. Naknadna VAR provjera pomogla da se ustvrdi da gol regularan.

<div style="width: 100%; height: 0px; position: relative; padding-bottom: 56.250%;"><iframe src="https://streamable.com/e/h3et51" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width: 100%; height: 100%; position: absolute;"></iframe></div>

U 78. minuti obrnuta situacija od prethodne Istre, Gržan za Guzinu, no on s vrha kaznenog prostora ne uspijeva izjednačiti.

Kazna je stigla u 83. minuti. Todorović povratnom loptom s desne strane šesnaesterca je uposlio Gyurcsa, a on plasira loptu u nebranjeni dio mreže Istrina gola za konačnih 2:0.

<div style="width: 100%; height: 0px; position: relative; padding-bottom: 56.250%;"><iframe src="https://streamable.com/e/52mk6b" frameborder="0" width="100%" height="100%" allowfullscreen style="width: 100%; height: 100%; position: absolute;"></iframe></div>

(foto: Milan Šabić/Pixsell)