Robert Matić/hajduk.hr

Hajduk prošao dalje, iduća prepreka je Ružomberok!

čet. 01.08.24. | 19:45

Zavrišilo je 0-0 na Ovčjim Otocima, a za Bijele je debitirao Ivan Rakitić

Hajduk je obranio prednost s Poljuda, odigrao 0-0 na Ovčjim Otocima s HB Torshavnom. Moglo bi se reći da je to bila taktička utakmice Hajdukova talijanskog trenera koji je uzeo što je želio. Bijeli su prošli u 3. prektolo Konferencijske lige u kojemu u četvrtak već ide u goste Ružomberoku, otvara se povijesna prilika za plasman u ligaško natjecanje.

Splitska momčad došla je na Ovčje Otoke bez Emira Sahitija koji je ostao u Splitu jer ga je trener Gennaro Gattuso izostavio zato što je krilni napadač kasnio na zajednički ručak, no zato je u kadru bio Ivan Rakitić

Već u trećoj minuti je zaprijetio aktivni Bamba nakon prodora, ali je Gestsson obranio njegov udarac.

Domaći su imali slobodni udarac s 18 metara u petoj minuti, no Samuelson je pogodio u dobro postavljeni 'živi zid'.

U 11. minuti probao je Skytte koji je prošao dvadesetak metara, a onda pucao pokraj vrata.

Stigla je i vijest iz Turske da je Trabzonspor i u drugoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Europsku ligu pobijedio Ružomberok, ovaj put 1-0, što znači da će Hajduk 8. kolovoza gostovati u u Slovačkoj.

Malo zatim, je Hajdukov vratar Lučić obranio Skytteov udarac iz blizne, spasio Bijele.

Nakon nekoliko kornera domaćih, Hajduk je složio kontru, Livaja dao za Kalika koiji je slabo pucao s lijevog krila.

Hajduk je imao sjajnu priliku u 41. minuti, prošao je Diallo i pogodio desnom nogom u vratnicu,a lopta se odbila do Livaje, koji je promašio prazna vrata.

Počelo je drugo poluvrijeme, nije bilo zamjena, konstanta je i što se čuje pjesma Hajdukovih navijača.

Hajduk napadao, ali domaći h love u zaleđu.

U igru je ušao Ivan Perišić koji se možda očekivao od početka, li je Gattuso u vatru poslao Bambu.

Odmah nakon toga su domaći imali veliku priliku, ali je obranio Lučić.

Po prvi put je za Hajduk zaigrao Ivan Rakitić, ušao je umjesto Marka Capana.

Utakmica je prekinuta zbog bakljade splitskih navijača. Tajao je prekid oko pet minuta, tek kad se raizšao dim se nastaavilo.

Domaći su mogli napraviti Bijelima dramu u završnici, ali je udara Samuelson s crte obranio Uremović.

Nakon toga je moglo početi slavlje zbog prolaska, no Bijeli se već okreću Slaven Belupu.

HB TORSHAVN - HAJDUK 0-0

Tórshavn. Stadion Tórsvøllur.Gledatelja 1500. Sudac: Tim Marshall (Sjeverna Irska)

HB Tórshavn (4-3-3): Gestsson – Dam, Chukwudi, Davidson, Jonsson – Sorensen, Mouritsen (od 78. Mneney), Skytte – Samba (od 67. Guttesen), Dahl (od 57. Duah), Samuelson. Trener: Adolfo Sormani.

Hajduk (4-2-3-1): Lučić – Moufi, Uremović, Šarlija, Diallo – Capan (od 70. Rakitić), Krovinović – Bamba (od 70. Durdov), Pukštas (od 90.+2. Melnjak), Kalik (od 63. Perišić) – Livaja. Trener: Gennaro Gattuso.

Žuti kartoni: Samuelson, Mneney (HB), Capan, Kalik (Hajduk)