Photo: NK Slaven Belupo
Photo: NK Slaven Belupo

Gregurina: „Čeka nas zahtjevna utakmica protiv jedne ozbiljne momčadi, ali mi smo u uzlaznoj formi“

Vrijeme Čitanja: 4min | pet. 19.09.25. | 20:25

Uz trenera, utakmicu je najavio i bivši igrač Gorice, Josip Mitrović

Nogometaši Slaven Belupa uhvatili su dobar ritam. U prilog tome idu tri uzastopne pobjede, dvije u prvenstvu, jedna u kupu, a četvrta će se tražiti u nedjelju u Velikoj Gorici, kod rivala koji je u prošlom kolu slavljenički prošao kroz Maksimir i Dinamo. Taj podatak dovoljno govori koliko je pred našim nogometašima težak posao, unatoč tome što su slavili protiv Goričana u posljednje tri, odnosno četiri međusobne utakmice, uključimo li i kup.

Valja pritom naglasiti kako će to biti prva ovosezonska domaća utakmica momčadi koju vodi Mario Carević, ujedno i premijera novog travnjaka, koji se postavljao na turopoljskom tlu posljednjih tjedana. Sukladno tome, očekuje se i veći broj publike, no na sve to spremni su slavenaši, što su na konferenciji za medije potvrdili trener Mario Gregurina i krilni napadač Josip Mitrović, koji igra u odličnoj formi, a koji je, ne tako davno, nosio dres Goričana. Trener je uvodno istaknuo kako je u klubu odlična atmosfera, što je i logično s obzirom na tri uzastopne pobjede.

„Nadam se da ćemo nastaviti u istom ritmu, iako nas u Velikoj Gorici čeka izrazito, izrazito zahtjevna utakmica. Znamo da su u dobrom ritmu, pogotovo nakon pobjede u Maksimiru, a bit će to i prva utakmica na njihovom terenu, tako da će se i s te strane htjeti dokazati pred publikom. Što se tiče kadra, najvjerojatnije neće biti Ivana Božića zbog ozljede zadobivene u Kotoribi, a nadam se da se nitko drugi neće ozlijediti u preostala dva treninga, odnosno da će svi ostali biti u konkurenciji“ kazao je Gregurina i dodao da ga veseli što njegova momčad izgleda sve bolje, ali da to nije njezin limit.

„U globalu smo jako zadovoljni, jer nakon pauze i mini priprema u Sv. Martinu na Muri dosta bolje izgledamo. No siguran sam da će kroz naredni period biti još bolje. Sad nam se većina igrača vratila i očekivanja moja, ali i cijelog stožera, idu u tom smjeru da ćemo izgledati onako kako mi želimo nakon one druge pauze, koja slijedi u listopadu“, najavio je.


Zaigraj odmah (HNL), Germania!

Cjelokupnu Germanijinu ponudu na Hrvatsku nogometnu ligu pronađite i proučute OVDJE.


Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.

Kao što smo u uvodu naveli, posljednje četiri utakmice ovih rivala otišle su na stranu koprivničke ekipe. Gregurina je kao pomoćni trener Kovačeviću sudjelovao u njezinim pripremama, no kaže je ovo sad sasvim drugačija Gorica.

„Gorica je jako ozbiljna ekipa, to smo vidjeli u uvodnim kolima. Sjećam se prošle sezone i pobjede 0-3 tamo, odnosno 4-0 u Koprivnici. Pripremili smo fenomenalno te utakmice, bilo je odlično, a isto tako dobro pripremit ćemo i ovu utakmicu. Naravno, nešto se pita i domaćina, ali svi priželjkujemo pozitivan rezultat“, naglasio je.

Dotaknuo se i mlade nade Šivalca, koji je u Kotoribi zabio dva pogotka, Jagušića, koji je imao isti učinak, te Mitrovića, koji igra u sjajnoj formi.

„Šivalec je ekstreman talent i nadam se da će kroz godinu-dvije biti naš prvotimac. Drago mi je i zbog Jagušića, igra dobro, sad je zabio pa će mu porasti samopouzdanje, no čekamo njegov prvi gol i u prvenstvu, a sve nas veseli i ono što pokazuje Mitrović. Na nama je da iz svakog igrača izvučemo maksimum, a Mitrović je motoričan, ofenzivan tako da smo ga stavili u komfornu situaciju u kojoj ima slobodu prema naprijed, a u kojoj se dobro osjeća. Otvara mu se dosta prostora, ulazi u završnice, prezadovoljni smo kako to trenutačno funkcionira i nadam se da će se tako nastaviti“, kazao je, između ostalog, trener Gregurina.

Igranju u Velikoj Gorici, u gradu u kojem je ostavio veliki trag, veseli se i Mitrović, koji je protiv Kotoribe odmarao pa je za nedjeljna iskušenja, kako je sam naglasio, spreman. Pritom je istaknuo kako ova Gorica i ona njegova nemaju puno sličnosti, iako nije prošlo puno vremena.

„Nema tu puno poveznica, tu je kapetan Pršir i to je praktički to. Igraju totalno drugačiji stil nogometa, novi je i travnjak nakon puno godina, što je velika promjena i bit će se i njima teško prilagoditi na te uvjete na koje nisu navikli. Očekujemo tešku utakmicu, s puno trke, borbe, duela, u dobrom si ritmu i bit će sigurno dobra za gledatelje“, mišljenja je krilni napadač, koji se odlično snalazi i na bekovskoj poziciji. Barem kada je u pitanju Slaven Belupo.

„Sve je do stila nogometa. Jednostavno, nisam dosad imao priliku igrati u ovako napadačkom stilu nogometa kakav se igra ovdje kod trenera Gregurine i mislim da je to ključ mojih golova i dobrih igara“, poručio je.


HNL, 7. kolo

Subota, 20. rujna:

Hajduk – Dinamo, 17.00

Lokomotiva – Varaždin, 20.00

Nedjelja, 21. rujna:

Gorica – Slaven Belupo, 17.00

Istra 1961 – Osijek, 19.15

Ponedjeljak, 22. rujna:

Vukovar 1991 – Rijeka, 18.00

ODIGRAJ ODMAH!


Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.


Tagovi

Slaven BelupoHNK GoricaMario GregurinaJosip MitrovićHrvatska nogometna ligaHNL

Ostale Vijesti