REUTERS/Kai Pfaffenbach

Götze zabio u 300. utakmici u Bundesligi, ali Eintracht se mora zadovoljiti tek s jednim bodom

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 27.10.24. | 19:51

Protiv Union Berlina zaigrao je i Igor Matanović, dok Josip Juranović nije konkurirao za sasatav domaćina

U susretu osmog kola njemačkog nogometnog prvenstva Union Berlin i Eintracht Frankfurt su odigrali 1-1, a za goste je nastupio hrvatski nogometaš Igor Matanović.

Gosti su poveli u 14. minuti golom Maria Gotzea, koji se upisao među strijelce u svojoj 300. bundesligaškoj utakmici.

No, Gotze je daleko od rekorda. Na vrhu ljestvice igrača s najviše nastupa u elitnom razredu njemačkog nogometa je bivši branič Eintrachta Karl-Heinz Körbel sa 602 susreta.

Za Union Berlin je izjednačio Benedict Hollerbach u 66. minuti, a gosti su od 77. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Arthur Theate.

Oba pogotka s ogleda u Berlinu pogledajte OVDJE (Arena Sport)

Union je u sudačkoj nadoknadi zabio za 2-1, ali je pogodak Tima Skarkea poništen zbog zaleđa.

Josip Juranović nije nastupio za domaći sastav zbog ozljede, dok je na suprotnoj strani od 65. minute igrao Igor Matanović.

Berlinski sastav je četvrti sa 15 bodova, dok je Eintracht dvije stepenice niže s bodom manje. Na vrhu su Bayern i Leipzig sa po 20 bodova.

Spomenimo za kraj i kako u ogledu Heidenheima i Hoffenheima pogodaka nije bilo.

Andrej Kramarić za goste je odigrao cijelu utakmicu, a sa spomenute utakmice zasigurno će se pamtiti nevjerojatna obrana Olivera Baumanna iz 71. minute kad je zaustavio domaćeg napadača sa svega nekoliko metara-

Sjajnu obranu Baumanna pogledajte OVDJE (SK).