Slavko Midzor/PIXSELL

Dva jedanaesterca i crveni karton gostima jedva dovoljni za pobjedu nad Ovčjim Otocima

čet. 05.09.24. | 15:29

Ivica Olić i njegov stručni stožer pobjedom su debitirali na klupi hrvatske U21 reprezenatcije.

Hrvatska U21 reprezentacija puno teže od očekivanog svladala je Ovčje Otoke u kvalifikacijama za U21 Euro. Hrvatska je oba pogotka zabila iz jedanaesterca, a gosti su uspjeli smanjiti iako su od 74. minute igrali s igračem manje.

Odigraj na svoje favorite u širokoj ponudi na Germaniji (Igraj odgovorno, 18+)

Ovo je bio debi Ivice Olića na klupi mlade reprezentacije. Za pet dana u Karlovcu mladi Vatreni igraju protiv lidera skupine Portugala. To je utakmica koju moraju pobijediti ako žele izravno dohvatiti Europsko prvenstvo.

Hrvatsku su do pobjede na igralištu Rudeša odveli realizirani jedanaesterci Marina Ljubičića (39) i Franje Ivanovića (89), dok je za goste smanjio Beinir Nolsoe (90+3). Farski otoci su od 74. minute igrali bez isključenoga Hornija Oreegarda.

U 39. minuti nakon prekršaja nad Gabrijelom Vidovićem prvi penal je realizirao napadač LASKA Ljubićić, a minutu prije kraja gosti rade prekršaj nad Lukasom Kačavendom, a donedfavni igrač Rijeke Ivanović pogađa za 2-0. U zadnjim trenucima utakmice Skadinavci su smanjili preko Nolsoea.

Iako je Hrvatska imala više od 70 posto vremena loptu u svojim nogama, posjed je bio jalov. Gosti su na kraju imali isti broj opasnih pokušaja na vrata, a jedan od najboljih igrača Olićeve momčadi u momčadi bio je Nikola Čavlina.

Tijek utakmice pronađite u nastavku.

Hrvatska U21 - Ovčji Otoci U21 2-1

Stadion Rudeša

Strijelci: 1-0 Ljubičič (39., 11m, Vidović), 2-0 Ivanović (89., 11m, Kačavenda), 2-1 Nolse (92., Dam)

Hrvatska: Čavlina - Hrgović, Vušković, Prpić, Bukvić - Zvonarek (od 59. Kačavenda), Soldo, Vidović (od 68. Hodža) - Crnac (od 79. Belcar), Ljubičić (od 59. Ivanović), Šotićek (od 59. Matković)

Ovčji Otoci: A. Petersen - Oregaard, B. Petersen, Rusborg - Dalm, Mneney, Sorensen (od 86. Ellingshard), Agnarsson (od 86. Guttensen) - Bardarson (od 79. Poulsen), Nielsen (od 73. Olsen), Kallsberg (od 86. Nosloe)

Suci: Hennessy, Broughtobm, Dynan (Republika Irska)

Žuiti kartoni: Bukvić (Hrvatska) / Mneney (Ovčji Otoci)

Crveni karton: Oregaard (Ovčji Otoci)