REUTERS/Kai Pfaffenbach

Dortmund do slavlja u sudačkoj nadoknadi, Mainz produžio seriju bez pobjede

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 25.01.23. | 20:44

Borussija je ovom pobjedom skočila na četvrto mjesto sa 31 bodom,

U susretu 17. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussija Dortmund je na gostovanju pobijedila Mainz sa 2:1, ali tek postigavši pobjednički poogdak u sudačkoj nadoknadi.

Mainz je poveo u drugoj minuti golom Leea Jaea-Sunga, koji je bio najviši u skoku nakon ubačaja iz kornera i glavom zabio za 1:0. No samo dvije minute kasnije izjednačio je Julian Ryerson. Pucao je s ruba šesnaesterca, lopta se odbila od jednog od igrača u kaznenom prostoru i skrenula u gol za 1:1 s koliko se i otišlo na pauzu.

Nastavak nije bio tako uzbudljiv. Nakon sjajnog otvaranja susreta, više nije bilo golova sve do treće minute sudačke nadoknade kada je Giovanni Reyna zabio za pobjedu gostiju. Loptu mu je dodao Sebastien Haller, a Reyna se sjajno snašao pred golom za konačnih 2:1 i drugu pobjedu za redom žuto-crnih u 2023. godini.

Mainz je, naprotiv, produžio seriju bez ligaške pobjede na zadnjih šest kola.

Borussija je ovom pobjedom skočila na četvrto mjesto sa 31 bodom, pet manje od lidera Bayerna, dok je Mainz na 12. mjestu sa 20 bodova. (eg)