
Dan za goste u Prvoj NL: Četiri utakmice – četiri 'dvojke'!
Vrijeme Čitanja: 3min | sub. 15.03.25. | 22:24
Vukovar 1991, Opatija i BSK Bijelo Brdo slavili su minimalno, dok je Rudeš u ludoj utakmici do preokreta došao pogocima u 81. i 84. minuti. Junak pobjede? Dino Špehar!
Iako na HNL-subota nije ponudila neke spektakularne utakmice i pretjerano iznenađujuće rezultate (Istra 1961 je bila favorit protiv Šibenika, ali pobjeda Narančastih nije ogroman šok), u Prvoj NL bilo je prilično zanimljivo.
Odigraj na svoje favorite u širokoj ponudi na Germaniji (Igraj odgovorno, 18+)
Što se tiče klubova sa samog vrha prvenstvenog poretka – ista meta, isto odstojanje. Vukovar 1991 slavio je na Krimeji protiv Orijenta, dok je Opatija u Vinkovicma svladala Cibaliju. Obje utakmice završile su rezultatom 1-0, s tim da je junak Vukovaraca Slovenac Lun Bončina (77.), a Opatijaca Goodness Ajayi (54.).
U derbiju začelja igranom na Gradskom vrtu pred oko 200 gledatelja, Zrinski je od BSK-a upisao minimalni poraz.
Pogodak odluke postigao je Filip Mažar (9.), Vukovarac koji je nogometno školovan u Osijeku, a ovo mu je bio prvi pogodak za BSK i općenito prvi pogodak u seniorskom nogometu.
Za kraj valja naglasiti kako smo najefikasniju utakmicu gledali u Dugopolju gdje je istoimeni domaćin prvo gubio, zatim vodio, a na kraju sve izgubio. I tako ostao na jednoj pobjedi u posljednjih pet utakmica.
Rudeš je poveo preko Pasaričeka (4.), ali Mejia i Trajkov su pogocima u 8. i 15. brzo okrenuli rezultat u korist domaćina. Koji je dugo vodio, gotovo cijelu utakmicu, ali u zadnjih 10-ak minuta im je koncentracija popustila. I to su gosti kaznili.
Prvo je u 81. minuti Marin Mandić, koji je zimus stigao u Rudeš iz Zrinjskog, zabio za 2-2, da bi samo tri minute kasnije Dino Špehar zabio za veliko slavlje gostiju kojima je ovo bila treća pobjeda u posljednje četiri utakmice.
Dino Špehar se u siječnju ove godien vratio u Hrvatsku nakon osam godina u inozemstvu. Promijenio je veliki broj klubova, igrao u Rumunjskoj, Albaniji, Sloveniji i Slovačkoj, a ovo mu je bio prvi pogodak u Prvoj NL. Posljednji pogodak u HNL-u postigao je u sezoni 15./16., tada kao član Splita, u 2-1 slavlju protiv 'svojeg' Osijeka. Split je tada vodio Zoran Vulić, u početnoj postavi igrali su Ante Majstorović, Amir Rrahmani i Nemanja Bilbija, dok su za Osijek Dražena Beseka igrali Andrej Lukić, Zoran Arsenić, Tomislav Radotić, Hrvoje Kurtović i Tomislav Čuljak. Neka druga vremena...
No, vratimo se mi uzbuđenjima u Prvoj NL!
Budući da su kolo još u petak otvorili Sesvete i Jarun u kojem su gosti zasluženo došli do minimalnog slavlja, Croatia Zmijavci nije pretjerano optimistična uoči ogleda protiv Dubrave. Ta utakmica, ujedno posljednja u 22. kolu Prve NL, na rasporedu je ove nedjelje s početkom u 12.50 sati, a ako gosti dođu do pobjede, bit će to prvi put u Prvoj NL da su gosti – bili maksimalni! (I.A.S.)