Celtic u sedam minuta osigurao prolaz, Gibraltarci ipak ostali bez senzacije

Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 20.07.16. | 23:16

Odigrane su i preostale uzvratne utakmice drugog pretkola Lige prvaka.

Nakon Astane i Dinama, mjesto u trećem kolu kvalifikacija za Ligu prvaka izborili su i Qarabag, Rosenborg, Trenčin, Partizani, Celtic i Dundalk.

Celtic je nakon šoka u prvom susretu protiv gibraltarskog Lincolna, sve nedoumice oko prolaza riješio u razmaku od samo sedam minuta kada su pala sva tri pogotka.

Albanski Partizani je nakon boljeg izvođenja penala izbacio Ferencvaros u Mađarskoj s 4:2. Regularni dio je završio 1:1. U produžecima nije bilo golova, ali je zato serija jedanaesteraca pokazala da Mađari nisu imali dovoljno jake živce. Tri promašaja domaćina su donijela prevagu, a golman gostiju Hoxha je zabio s bijele točke prvi i to panenkom!

Mnogo golova opet smo vidjeli u okršaju Trenčina i Olimpije. Nakon 4:3 slavlja Slovaka u prvoj utakmici, Trenčin je poveo 2:0 nakon 20 minuta igre, ali su domaćini do 79. minute uspjeli preokrenuti rezultat na 3:2 no nedostajao im je još samo jedan gol za prolaz u treće pretkolo.

Norrkoping je slavio s 3:2 protiv Rosenborga ali nije uspio nadoknaditi 3:1 iz prvog susreta u Norveškoj.

Qarabag je rutinski odradio posao na gostovanju kod Dudelangea, odigrao je 1:1 i s ukupnih 3:1 prošao dalje.

Drugo pretkolo Lige prvaka, uzvrati:

Astana - Žalgiris 2:1 (Aničić 31', 90+2'/Elivelto 57') ukupno 2:1
Dudelange - Qarabag 1:1 (N'Diaye 71'/Reynaldo 90+4') ukupno 1:3
Norrkoping - Rosenborg 3:2 (Andersson 57', 77', Nyman 59'/Gytkjaer 11m 36', de Lanlay 55') ukupno 4:5
Ferencvaros - Partizani 1:2 nakon penala (Gera 11m 14'/Ibrahimi AG 40') ukupno 2:3
Trenčin - Olimpija Ljubljana 2:3 (Janga 13', Bero 20'/Kelhar 41', Eleke 45', Klinar 79') ukupno 6:6
Celtic - Lincoln 3:0 (Lustig 23', Griffiths 25', Roberts 29') ukupno 3:1
Dinamo - Vardar 3:2 (Pjaca 11m 55' i 70', Machado 79'/Velkoski 39', Schildenfeld AG 62')ukupno 5:3
Hafnarfjordur - Dundalk 2:2 (Hewson 19', Finnbogason 78'/McMillan 52', 62') ukupno 3:3