Foto: Sesvete Official
Foto: Sesvete Official

Buljan kanalizirao unutarnjeg Piplicu, ali Dugopolje je ipak slavilo u Sesvetama! Zmijavčani šokirali Dubravu!

Vrijeme Čitanja: 3min | pet. 28.08.26. | 19:20

Cibalia je pak u 88. minuti, s igračem više, prosula pobjedu u Bijelom Brdu, dok je Vukovar 1991 s 2-0 bio bolji od Segeste.

Petak. I Prva NL. Nije haiku, više svojevrsni uvod u nogometni vikend. U kojem će ljubitelji najvažnije sporedne stvari u Hrvata u HNL-u uživati utakmice Istre 1961 i Dinama, odnosno Osijeka i Slaven Belupa. Rijeka će pak u ponedjeljak u Velikoj Gorici pokušati učiniti Carevića agentom 005, baš kao što će Hajduk nastojati 'iskopirati' Rudeš pa na Poljudu nanijeti novi poraz Lokosima. Na valu pobjede protiv Rakówa i prvog plasmana u ligašku fazu nekog europskog natjecanja nakon 16 godina. No, sve u svoje vrijeme...

Svojevrsni derbi kola ovog se vrućeg i sparnog petka igrao u Sesvetama gdje je istoimeni domaćin dočekao Dugopolje. Momčad Marija Raca vjerovala je da može doći do pobjede i tako nakon uvodna dva kola biti s maksimalnih šest bodova, ali gosti iz Dalmacije došli su do zasluženog 2-1 slavlja. Za goste su precizni bili Bašić u 11. te Zdunić u 43. minuti, dok je autor jedinog pogotka za domaći sastav Gašparac u 27. minuti.

Prva dva pogotka na utakmici došli su nakon prekida, odnosno kornera. Prvo je Andrija Balić vrlo dobro ubacio na prvu vratnicu, Bašić sjajno napao prostor, ostavio svojeg čuvara u retrovizoru pa lijepo poentirao, dok je drugi pogodak, onaj kojeg je postigao Gašparac, nešto što bi lako moguće postalo viralno da Prva NL posjeduje trunčicu interesa nogometne javnosti. No, to što je Borna Buljan kanalizirao unutarnjeg Tomislava Piplicu ostat će u sjećanju samo onih par stotina ljudi na tribinama, a vjerojatno i ne nešto znatno više njih malim ekranima. Jakovljević je izveo korner na prvu vratnicu, Gašparac je bio prvi na toj lopti, ali njegov prebačaj, ili udarac, otišao je visoko u zrak. U nekom čudnom luku lopta je pala točno između grede i mladog Buljana, koji je svojom intervencijom podsjetio na nekadašnjeg vratara Samobora, Zagreba i Sesveta. I domaćin se ni kriv ni dužan vratio u igru.

Sesvećani su u rijetkim trenucima djelovali bolje od svojeg protivnika, jer većim dijelom ogleda su Dugopoljci bili kvalitetniji takmac. I pogodak kojeg je postigao Zdunić za novo vodstvo gostiju nikoga nije iznenadilo. U odnosu na prošlu sezonu, Sesvećani su ostali bez svoja dva ponajbolja igrača - stupa obrane Tina Kulenovića (Kustošija) te najboljeg topnika i najatraktivnijeg igrača vjerojatno cijele lige Ivana Šaranića (Istra 1961). Njihov odlazak je prilično otežao posao Mariju Racu, jer iako su došli neki novi igrači poput Brajkovića, Krušlina, Olića i Akannija, momčad je ipak slabija nego prošle sezone. I to lako može uočiti i oko nogometnog laika.

Pogodak odluke vidjeli smo u 43. minuti. Ruškovački je loše zagradio jednu loptu, Zdunić ga je odgurao kao što to rade djeca u lunaparku kada se voze u autodromu, nakon čega je zadržao koncentraciju pa lijepo poentirao. Bio je to njegov 14. pogodak za Dugopolje u 58. nastupu.

U drugom dijelu, iako nešto više orijentirani prema naprijed, Sesvećani pred golom nesigurnog Buljana nisu uspjeli kreirati nijednu spomena vrijednu priliku sve do 90. minute kada je opasno zaprijetio Olaleke.

S ovom pobjedom momčad mladog stratega Eldina Čengića (29) došla je do svoje prve pobjede u novoj sezoni, dok je Sesvete drugi put zaredom u Sesvetama upisalo 2-1 slavlje nakon što su istim rezultatom slavili i u završnici prošle sezone.

Od ostalih utakmica valja istaknuti kako je Cibalia u 88. minuti prosula pobjedu u gostima kod BSK Bijelog Brda (1-1), baš kao i uvjerljivu 2-0 pobjedu Vukovara 1991 protiv Segeste. Najveće iznenađenje dana je svkako slavlje Croatije Zmijavci u gostima kod Dubrave. Domaćin je vodio s 1-0 od 6. minute, u 68. su propustili realizirati najstrožu kaznu za povećanje vodstva, da bi onda gosti golovima u 80. i 87. minuti došli do velikog preokreta čime su ostali zasad jedina stopostotna momčad u Prvoj NL.

U subotu su na rasporedu u Prvoj NL još tri utakmice (Orijent - Dinamo II 15.45, Hrvace - Jadran LP 17.30 te Karlovac - Opatija 19.30), dok će kolo u nedjelju zaključiti Kustošija i Mladost Ždralovi (17.30).


Tagovi

SesveteDugopoljePrva nogometna liga

Sljedeća vijest