
Botafogo otpustio trenera nakon ispadanja s klupskog SP-a, nije mu pomoglo ni rušenje Paris Saint-Germaina
Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 30.06.25. | 11:06
Doveo je ovaj brazilski klub do titule u domaćem prvenstvu i Copi Libertadores
Botafogo, aktualni brazilski prvak i pobjednik Copa Libertadoresa, u nedjelju je objavio otkaz svom portugalskom treneru Renatu Paivi nakon eliminacije u osmini finala Svjetskog klupskog prvenstva od Palmeirasa.
„Botafogo objavljuje da Renato Paiva više nije glavni trener. Klub zahvaljuje Paivi i njegovim pomoćnicima na njihovim uslugama u posljednjih nekoliko mjeseci, posebno na povijesnoj pobjedi protiv Paris Saint-Germaina na Svjetskom klupskom prvenstvu i njihovom plasmanu u osminu finala Libertadoresa i Copa del Brasila”, napisao je klub iz Rio de Janeira, čiji je vlasnik američki tajkun John Textor, dodajući da je odluka Paivi priopćena u nedjelju navečer.
Renato Paiva, bivši igrač Toluce iz Meksika, preuzeo je u veljači trenersku dužnost momčadi koja je bila u zastoju nakon odlaska svog sunarodnjaka Artura Jorgea, koji je zaslužan za pobjede u Copa Libertadoresu i Brasileirãu 2024. godine. Tijekom grupne faze Svjetskog klupskog prvenstva, Botafogo je iznenadio eliminirajući Atlético Madrid i plasiravši se u osminu finala s PSG-om, koji su pobijedili 1-0.
No u osmini finala od Botafoga je nakon produžetaka bolji s 1-0 bio Palmeiras, što je za brazilski klub značilo ispadanje iz natjecanja. Klub trenutno zauzima osmo mjesto u brazilskoj ligi, sa šest bodova manje od vodećeg Flamenga, s 27 kola do kraja.
(Hina)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
Odbojka
Basket 3x3
eKošarka
Hokej na ledu
Baseball
Stolni Tenis
LOL
Ragbi
Mali Nogomet
Odbojka na pijesku
Pikado
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.