
Blatter i Platini oslobođeni optužbi za korupciju
Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 08.07.22. | 10:52
Sud u Švicarskoj donio je odluku
Sepp Blatter, bivši čelni čovjek Fife i Michel Platini, nekadašnji predsjednik Uefe, oslobođeni su optužbi za korupciju na sudu u Švicarskoj.
Dvojcu se sudilo za isplatu koju je Blatter uplatio Platiniju 2011. u iznosu od dva milijuna švicarskih franaka, a tužiteljstvo ih je teretilo da su taj novac nezakonito pribavili na štetu Fife. Blatter i Platini su to pravdali na temelju ugovora između njih sklopljenog 1999. slijedom kojeg se Platiniju isplaćivala godišnja naknada od 300 tisuća švicarskih franaka za savjetodavne usluge.
„Nisam nevin u svom životu, ali što se ovog slučaja tiče, tu sam potpuno čist“, izjavio je Blatter pri dolasku na sud.
Suđenje je trajalo 11 dana u Bellinzoni, a cijeli slučaj je pokrenut prije sedam godina kada je dvojac protjeran sa svojih pozicija te iz nogometa.
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
Odbojka
Basket 3x3
eKošarka
Baseball
Stolni Tenis
Vaterpolo
Counter Strike
Snooker
LOL
eNogomet
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.