Goran Kovacic/PIXSELL

Bitka za popunu Prve NL, Orijentu vrijedna pobjeda kod Kustošije

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 09.06.24. | 21:57

Uzvrat se igra u petak, 14. lipnja s početkom u 18 sati

Odigrana je prva utakmica razigravanja za popunu Prve Nogometne lige. Drugoplasirani sastav Druge Nogometne lige - Kustošija - ugostio je Orijent, pretposljednju momčad iz drugog razreda hrvatskog klupskog nogometa. U neizvjesnom dvoboju na stadionu Kustošije, domaćin je poražen 2-1, čime je Orijent stigao do velikog kapitala uoči uzvrata pred svojim navijačima.

Društvo s Krimeje povelo je u 21. minuti kada je mrežu zatresao Niko Gajzler. Zagrepčanima je poravnanje iz jedanaesterca donio Jahnoah Markelo u 42. minuti.

U završnici dvoboja, prava drama. Prvo su Krimejčani ostali s igračem manje u 83. minuti kada je isključen Antonio Galešić, ali Kustošija nije iskoristila brojčanu nadmoć. Dapače, u 89. minuti Orijent je zabio pobjedonosni pogodak. Vratar gostiju Mohorović ispucao je loptu, domaći branič Puljić se okliznuo, a poklon koristi Mateo Monjac i sigurno zabija za veliko veselje gostujuće momčadi i njihovih 20-ak Red Fuckersa.

Uzvrat se igra u petak, 14. lipnja s početkom u 18 sati.