Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Bez golova na Šubićevcu: Narančasti nisu iskoristili igrača više

Vrijeme Čitanja: 2min | pet. 27.09.24. | 20:24

U prvoj utakmici 8. kola HNL-a Šibenik i Istra 1961 su na Šubićevcu igrali 0-0.

Bio je to dvoboj dviju iznimno neefikasnih momčadi koji je poprilično očekivano i okončan bez pogodaka. Nastavljena je tako "tradicija" susreta Šibenika i Istre 1961 bez golova na šibenskom stadionu jer su i prethodna njihova dva dvoboja igrana u sezoni 2022/23. na Šubićevcu okončana rezultatom 0-0.

Gosti su bili nešto aktivnija momčad u početnom dijelu utakmice, ali nakon što je zbog dva žuta kartona u 38. minuti isključen Blagojević njihove su ambicije splasnule. S druge strane, iako su više od 50 minuta imali igrača više na terenu domaći su uspjeli stvoriti tek jednu izglednu priliku, no udarac Majića u 65. minuti blokirao je Koski.

Peti Šibenik sada ima 11 bodova, tri više od šeste Istre 1961.

Na vrhu su Rijeka i Hajduk sa po 17 bodova uoči njihova međusobnog dvoboja na Rujevici u nedjelju, dok je treći Dinamo sa 13 bodova.

Šibenik - Istra 1961 0-0

Stadion: Šubićevac. Glavni sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac)

Žuti kartoni: Morrison, Santini (Šibenik), Koski, Vuk (Istra 1961)

Crveni karton: Blagojević (Istra 1961)

ŠIBENIK: Đaković - Perić, Morrison, Dujmović - Kulušić (od 56. Majić), Bakić, Kavelj (od 67. Roca), Zuta - Vasilj (od 56. Delić) - Santini, Božić (od 85. Torres)

ISTRA 1961: Majkić - Valinčić, Marešić, Koski - Vuk (od 90+6. Gagua, Blagojević, Maurić, Heister - Beyatt (od 46. Iovu), Lawal (od 70. Jaganjac (od 90+5. Ferro), Lisica (od 79. Ramić)