
Babec za Germanijak: "Umjesto na proslavu u Dubai, moramo po kazni vratiti se u Latviju"
Vrijeme Čitanja: 3min | uto. 14.11.23. | 15:00
Latvijska Riga u kojoj igraju Babec i Bosančić, a s klupe ih vodi Tomislav Stipić, propustila se okititi naslovom prvaka kiksom u posljednjem kolu
Umjesto deset dana u Dubaiju, Hrvoje Babec u ponedjeljak je stigao u svoj Osijek. Bogati vlasnik Rige obećao je da će u slučaju naslova prvaka voditi cijelu momčad i njihove obitelji na proslavu naslova u Emirate. Međutim, Stipić i njegovi nogometaši “klekli” su u posljednjem kolu. Trebali su dobiti Valmeriju, ali na koncu su odigrali 1-1 i naslov je otišao kod RFS-a.
Prouči cjelokupnu ponudu za nogomet na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)
“I umjesto u Dubai, po kazni se moramo vratiti u Latviju već sredinom prosinca kada počinju pripreme za iduću sezonu. Inače, pripreme traju tri i pol mjeseca”, priča nam Babec koji nije igrao u posljednjoj utakmici sezone koja je odlučivala o prvaku. Trener Tomislav Stipić a za kojeg je još pitanje hoće li i dalje ostati za kormilom Rige nije ga stavio u igru.
“Iskreno, mogu biti zadovoljan svojom sezonom. Igrao sam 31 utakmicu, još četiri u Europi i dva puta u Kupu. Zašto me nije bilo u finalu Kupa i u završnici sezone - to morate pitati trenera”, jasan je bivši igrač Gorice koji se odlično snašao u Latviji. Iako ugovor traje još dvije godine, dobre igre su ga gurnule pred svijetla reflektora i čini se kako bi već ove zime mogao stepenicu, dvije više…
“Ne znam još ništa. Nama je prvenstvo tek završilo, u većini liga još traje. Vidjet ćemo što nosi budućnost, ali spreman sam za novi iskorak”, skroman je naš sugovornik koji priznaje da je veliko razočarenje u Rigi zbog raspleta prvenstva.
“Čini mi se da smo propustili svoju priliku tri kola prije kraja kada smo igrali sa Supernovom, klubom koji je u tom trenutku već ispao iz lige, a mi nismo uzeli više od boda. Bilo je 1-1. Tu smo dali priliku RFS-u da nam se približi i stvori pritisak. I na kraju je završilo kako je već završilo”.
Očito će Tomislav Stipić ostati u pamćenju više po svom modnom izričaju nego po nogometnom znanju. Jer Riga je uvjerljivo najbolja i najskuplja momčad u ligi.
Inače, osim Babeca u zadnjoj utakmici Stipić nije koristio usluge Petra Bosančića, a tijekom sezone riješio se i Marka Dabre. Očito Stipić ima problem s “svojima” jer nogometni krugovi u Hrvatskoj sugeriraju da je na mjesto trenera Rige stigao prethodno odigravši ne baš džentlmensku igru prema Sandru Perkoviću, aktualnom pomoćnika Sergeja Jakirovića u Dinamu i svom prethodniku u Rigi.
Kako bilo, broj Hrvoja Babeca okrenuli smo s ciljem da nam kaže nešto o atmosferi koja će dočekati Vatrene u subotu u Rigi.
“Vesele se domaćini toj utakmici jer su svjesni da im dolaze zvijezde. Imam dosta reprezentativaca u klubu i pričali smo o toj utakmici. Jedva čekaju kao i navijači u gradu”, otkriva nam Babec koji će reći kako liga nije previše praćena, ali kada igra reprezentacija onda je to druga priča.
“Nemaju možda pojedince koji mogu u istu rečenicu s našim igračima, ali dobri su kao momčad. Pretpostavljam da će krenuti s petoricom iza i koncentrirati se na brzu tranziciju te tako pokušati ugroziti Livakovića. Međutim, mislim da je sve u rukama naših reprezentativaca. Ako će Hrvatska biti prava, ne treba se bojati za rezultat”, reći će Babec.
Inače, travnjak na kojem će Latvija dočekati Hrvatsku je odličan. Radi se o pravoj travi, dok će na tribinama biti nešto manje do deset tisuća navijača.
“Latvijci su iznimno srdačni i tu neće biti nikakvih problema. Cijene su pristupačne, a izbor hrane i pića, pogotovo piva je jedan od najvećih u Europi. Ako se rezultat poklopi, vjerujem da će to biti sjajan izlet za naše navijače”, zaključio je Hrvoje Babec.
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
Odbojka
eKošarka
Hokej na ledu
Baseball
Stolni Tenis
Mali Nogomet
Ragbi
Američki nogomet
LOL
eNogomet
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.