REUTERS/Lisa Leutner

Asistencije Šunjića i Ljubičića, Chelsea uvjerljiv

Vrijeme Čitanja: 3min | čet. 03.10.24. | 23:04

Odigrane su utakmice 1. kola Konferencijske lige

Nogometaši ciparskog Pafosa s uvjerljivih su 4-1 svladali Petrocub na gostovanju u Moldovi, a Ivan Šunjić je bio asistent za drugi pogodak.

Prethodno je hrvatski veznjak skrivio kazneni udarac iz kojeg je Lungu u 26. minuti svladao Ivicu Ivušića koji je do kraja utakmice ostao prilično nezaposlen i bez ijedne obrane. Joao Correia je u 33. minuti postigao izjednačujući pogodak, a u 37. minuti Šunjić se iskupio asistencijom za drugi gol Pafosa koji je postigao Jaja. Drugim pogotkom Correie (52) i golom Moustaphe Namea (82) ciparska momčad je došla do uvjerljive pobjede.

Austrijski LASK je pred svojim navijačima propustio dva gola prednosti protiv švedskog Djurgardena i odigravši 2-2 osvojio samo bod. Strijelci za austrijsku momčad bili su Valon Berisha (26) i Florian Flecker (50), koji je gol postigao na asistenciju Marina Ljubičića. August Priske (57) i Tokmac Nguen (65) su donijeli bod Šveđanima.

Borac je u Banjoj Luci odigrao 1-1 protiv Panathinaikosa. Atenjani su poveli golom Anastasiosa Bakasetasa (11), a izjednačio je Đorđe Despotović (50). Dino Skorup je bio u početnoj postavi Borca i igrao do 67. minute, a Niko Datković je ostao na klupi, baš kao i Tin Jedvaj na drugoj strani.

Chelsea je sa 4-2 na Stamford Bridgeu svladao belgijski Gent golovima Renata Veige (12), Pedra Neta (46), Christophera Nkunkua (63) i Kiernana Dewsbury-Halla (70). Strijelci za Gent bili su Tsuyoshi Watanabe (50) i Omri Gandelman (90).

Najveći šok doživio je Kopenhagen koji je pred svojim navijačima poražen sa 1-2 od poljske Jagiellonije. Poveli su Danci u 12. minuti golom Pantelisa Hatzidiakosa. U 51. minuti je izjednačio Afimico Pululu, a pobjedu gostima je u sedmoj minuti sučevog dodatka donio Makedonac Darko Čurlinov.

Konferencijska liga - 1. kolo

Cercle Brugge - St. Gallen 6-2 (Minda 3, Denkey 26, 43, 54-11m, Magnee 63, 68 / Csoboth 58, Mambimbi 81)

Dinamo Minsk - Hearts 1-2 (Alfred 21 / Politevič 37-ag, Dhanda 90+4)

Astana - Bačka Topola 1-0 (Kazukolovas 15)

Heidenheim - Olimpija 2-1 (Beck 6, Wanner 83 / Blanco 77)

Legia - Betis 1-0 (Pekhart 23)

Molde - Larne 3-0 (Eikrem 51, Brynhildsen 78, Ihler 90+5)

Noah - Mlada Boleslav 2-0 (Matheus Aias 58, Pinson 76)

Omonia - Vikingur 4-0 (Coulibaly 51, Kakoullis 81, 90, Alioum 86)

Borac BL - Panathinaikos 1-1 (Despotović 50 / Bakasetas 11)

Chelsea - Gent 4-2 (Veiga 12, Neto 46, Nkunku 63, Dewsbury-Hall 70 / Watanabe 50, Gandelman 90)

Kopenhagen - Jagiellonia 1-2 (Hatzidiakos 12 / Pululu 51, Čurlinov 90+8)

Fiorentina - The New Saints 2-0 (Adli 65, Kean 69)

LASK - Djurgarden 2-2 (Berisha 26, Flecker 50 / Priske 57, Nguen 65)

Lugano - HJK 3-0 (Papadopoulos 34, Marques 56, Dos Santos 90+2)

Petrocub - Pafos 1-4 (Lungu 26-11m / Correia 33, 52, Jaja 37, Name 82)

Shamrock Rovers - APOEL 1-1 (Watts 90+2 / Laifis 59)