Mario Hezonja Twitter

Real nakon produžetka osvojio Superkup, Hezonja bez poena u El Clasicu stigao do prvog ovosezonskog trofeja

Vrijeme Čitanja: 2min | pon. 26.09.22. | 10:25

Nije to bila večer hrvatskog reprezentativca, ali trofej je 'arhiviran'.

U svojoj drugoj službenoj utakmici u dresu Real Madrida, Mario Hezonja osvojio je svoj prvi trofej otkako je stigao u španjolsku prijestolnicu. Kraljevski klub je u Superkupu slavio protiv Barcelone, s tim da su do pobjede došli tek nakon produžetka. Nakon 40 minuta na semaforu je bilo 71:71, da bi onda na kraju Los Blancosi slavili rezultatom 89:83. Prvo ime utakmice bio je stasiti centar Walter 'Edy' Tavares koji je u pobjedi 'domaćina' (utakmica se igrala u Sevilli) ugradio 24 poena i 12 skokova. U Realu su sjajni bili Džanan Musa (19 poena, 2 skoka, 3 asistencije) i Gabriel Deck (14 poena, 8 skokova i 3 asistencije), dok su najbolji u redovima Barcelone bili Turčin Sanili (21 poen, 5 skokova) te Argentinac Laprovittola (12 poena, 1 skok, 14 asistencija).

Barcelona je na predah otišla s +8 (29:37), da bi onda Kraljevski klub odigrao fenomenalnu treću četvrtinu (26:12) u kojoj su napravili veliku prednost te u posljednjih 10 minuta ušli s vodstvom +6. No, izabranici Šarunasa Jasikevičiusa vratili su se u posljednjoj četvrtini, izborili su produžetak, ali na kraju je Real stigao do pobjede.

Mario Hezonja je i drugu službenu utakmicu u dresu Reala započeo na klupi. Prošlosezonski MVP VTB lige nije odigrao utakmicu za pamćenje, u 18 minuta skupio je svega tri skoka, dok je iz igre gađao 0/2. Protiv svojeg bivšeg kuba (tri godine bio je član Barcelone), Hezonja je sigurno htio pokazati više, kako sebi tako i treneru Chusu, ali morat će se zadovoljiti trofejom.

Barcelonu je koštao loš postotak s linije slobodnih bacanja (65 posto, 13/20), baš kao i sjajan skok Reala gdje su u potpunosti nadjačali, odnosno nadvisili, svojeg suparnika (46-34). Iako su Los Blacosi imali više izgubljenih lopti (16-13) te puno manje asistencija (13-25), na kraju su ipak uspjeli doći do prvog trofeja u novoj sezoni.

Podsjetimo, u subotnjem polufinalu Real Madrid je s uvjerljivih 100:69 pobijedio Real Betis, a Hezonja je za 20 minuta skupio 7 poena, 2 skoka i 3 asistencije. Barcelona je do finala stigla preko Joventuta (91:74) u čijim je redovima jedan od najboljih bio Ante Tomić (13 poena, 7 skokova)