Vukovi u Eurokupu startali pobjedom

Vrijeme Čitanja: 1min | čet. 29.10.15. | 09:04

Košarkaši Cibone pobjedom su otvorili natjecanje u FIBA-inom Europa kupu.

'Vukovi' su u prvom kolu skupine B slavili na gostovanju kod portugalske Benfice sa 83:79.

Iako su susret bolje otvorili domaćini i imali su tri razlike nakon prve četvrtine, odnosno plus šest na poluvremenu, momčad Slavena Rimca je uspjela nadoknaditi zaostatak u trećoj dionici igre i preokrenuti.

Dobila je treću četvrtinu s gotovo dvostrukom prednošću 28:15 i sredinom dionice je povela 46:45 i prednost ubrzo nije ispuštala do kraja.

Najučinkovitiji u pobjedi Cibone bio je Florence s 25 poena, šest skokova i četiri dodavanja, 16 je dodao Hukić, a Žižić 11 koševa i pet skokova. Kod domaćina je najefikasniji bio Cook s 19 koševa i sedam skokova.

U drugom susretu u skupini, idući protivnik Cibosa belgijski Antwerp je slavio protiv mađarskog Soprona 81:73.