Michele Nucci/IPA Sport / ipa-ag/IPA

Virtus u Beogradu do prve pobjede, četiri poena Žižića

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 23.10.24. | 22:52

Tyrique Jones je sa 20 koševa bio najbolji strijelac Partizana

Košarkaši bolonjskog Virtusa ostvarili su prvu pobjedu u novoj sezoni Eurolige svladavši Partizan sa 70-69 u prvoj utakmici 5. kola odigranoj u beogradskoj Areni.

Junak pobjede gostujuće momčadi bio je Amerikanac Will Clyburn koji je 12 sekundi prije kraja pogodio šut za dvicu i vodstvo 70-69, a potom je na drugoj strani blokadom spriječio Iffea Lundberga da donese pobjedu Partizanu. Imao je priliku i Frank Ntilikina, ali njegov šut za tricu nije bio precizan.

Virtus je samo dvaput vodio na utakmici: u 37. minuti kad je bilo 66-65 i na kraju dvoboja.

Clyburn je sa 27 koševa bio najbolji strijelac utakmice, a u gostujućoj momčadi je hrvatski centar Ante Žižić za 16 i pol minuta postigao četiri poena uz četiri skoka.

Tyrique Jones je sa 20 koševa bio najbolji strijelac Partizana.

Virtus sada ima učinak 1-4, a Partizan je na 2-3.

Ostale euroligaške utakmice 5. kola su na rasporedu u četvrtak i petak.