
VIDEO Seriju Lakersa zaustavio nedraftirani bek, užasna ozljeda igrača Warriorsa
Vrijeme Čitanja: 4min | uto. 24.03.26. | 08:53
Osim što je stala pozitivna serija Lakersa, stala je i negativna Indiane. Impresivnih 16 poraza zaredom nakupili su lanjski finalisti, a sada su u Orlandu stigli do 128-126 pobjede
Obično kada igrač zaradi 16. tehničku pogrešku, pravilo NBA lige je da ide na hlađenje jednu utakmicu. Upravo je Luka Dončić počinio takav prekršaj u pobjedi nad Orlandom, no čelništvo lige mu je poništilo pogrešku pa je imao pravo nastupa protiv Detroita.
A kada se zna da je Pistonsima van stroja najbolji igrač, Cade Cunningham kojemu je dijagnosticirano kolabirano plućno krilo, jasno je zašto su Lakersi s velikim optimizmom stigli u Motor City – serija od deset pobjeda u nizu trebala je dobiti svoj nastavak. No, u Detroitu ih je dočekala Cunnighamova zamjena, nedraftirani bek Daniss Jenkins koji je ovog ljeta potpisao dvosmjerni ugovor, a koji je utakmicom karijere s 30 poena, uz 11 od 18 šut iz igre i osam asistencija, donio pobjedu Pistonsima.
Nije Lakersima pomogla niti nova nadahnuta Dončićeva partija od 32 poena, sedam skokova i šest asistencija, no kod 110-113 slovenski genijalac je imao šuz ta produžetak, ali iz teške situacije nije zabio. Prije toga je Jenkins sa šest poena u zadnjih 30-ak sekundi vodio Pistonse do slavlja.
Jalen Duren je dodao 20 poena i 11 skokova za pobjednički sastav, a kod Lakersa je Austin Reaves stavio 24.
„Mislim da smo jako dobra momčad. Vjerujem da smo dobra momčad. Cijele sezone to mislim. Vidjeli smo bljeskove toga i kratke serije kroz sezonu. Za mene je to nevjerojatno i ovdje ne radim nikakve izgovore, ali naše dobre serije se poklapaju s tim kada smo zdravi“, rekao je nakon poraza JJ Redick, koji ovog puta nije imao na raspolaganju Marcusa Smarta, važnog defenzivca.
„To nas je ubilo. Za nas je jako važno da smo svi zdravi“, naglasio je strateg Lakersa.
LeBron James je utakmicu završio s 12 poena, devet skokova i 10 asistencija, no u prvom poluvremenu je ostao bez poena.
„Odigrao je jako nesebičnu utakmicu. Završio je s deset asistencija. Nekoliko puta ga nismo pronašli… Igrali smo neke akcije za njega, u kojima on nije htio samo zabiti poene, već odigrati pravi potez“, dodao je Redick.
Osim što je stala pozitivna serija Lakersa, stala je i negativna Indiane. Impresivnih 16 poraza zaredom nakupili su lanjski finalisti, a sada su u Orlandu stigli do 128-126 pobjede u kojoj je prvi čovjek bio Pascal Siakam s 37 poena, uz ključnu blokadu na Paolu Bancheru (39 poena) u zadnjem napadu.
Vjerojatno se takav rasplet nije svidio vlasnicima momčad za koju zbog ozljede više neće ove sezone nastupati Ivica Zubac, budući da su Pacersi odredili tankiranje do konca kampanje kako bi si popravili izglede na draftu.
Houston je, pak, iznenađujuće poražen u Chicagu 124-132, unatoč sjajnoj partiji Kevina Duranta od 40 poena i jednako impresivnoj izvedbi Alperena Sengüna od 33 poena, 13 skokova i deset asistencija. Bullse su predvodili Collin Sexton s 25 i Matas Buzelis s 23 poena, Josh Giddey je dodao 15, uz 13 asistencija i sedam skokova, dok je Chicago dobio tek drugu od posljednjih šest.
Golden State Warriorsi su nakon produžetaka pobijedili Dallas 137131 i tako matematički izbacili Maverickse iz priče o doigravanju. No, utakmicu je zasjenila teška ozljeda koljena Mosesa Moodyja koji je do tog trenuka ubacio 23 poena.
NBA rezultati:
Detroit Pistons - Los Angeles Lakers 113110
Orlando Magic - Indiana Pacers 126-128
(Ivica Zubac nije igrao za Indianu)
Philadelphia 76ers - Oklahoma City Thunder 103-123
Miami Heat - San Antonio Spurs 111-136
Atlanta Hawks - Memphis Grizzlies 146-107
Chicago Bulls - Houston Rockets 132-124
Utah Jazz - Toronto Raptors 127-143
Dallas Mavericks - Golden State Warriors 131-137 (produžetak)
Portland Trail Blazers - Brooklyn Nets 134-99
LA Clippers - Milwaukee Bucks 129-96


.jpg.webp)












