
Veliko iznenađenje na Gripama, Dinamo pobijedio Splićane
Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 25.05.25. | 22:09
Zagrepčani će na domaćem terenu imati meč loptu za finale
Košarkaši zagrebačkog Dinama svladali su u prvom polufinalnom susretu domaćeg prvenstva Split u gostima 86-82 (29-17, 14-26, 17-18, 26-21) čime su došli na korak do finala. Polufinalna serija se igra na dvije pobjede, a druga utakmica odigrat će se u Zagrebu, u srijedu od 19 sati.
Dinamo je bolje ušao u utakmicu te je vodio nakon prvih deset minuta 29-17. Splićani su na isti način uzvratili u drugoj dionici te se na odmor otišlo s izjednačenih 43-43. Tijekom treće četvrtine gosti iz Zagreba su pobjegli na devet poena razlike, ali Splićani su do kraja te dionice uspjeli preokrenuti i povesti 61-60.
Početkom posljednje četvrtine Dinamo se opet odvojio i iako je domaći sastav konstantno prijetio uspjeli su gosti sačuvati prednost. Četiri sekunde prije kraja Fran Jacović je pogodio oba, ključna slobodna bacanja, za konačnih 86-82.
Kod gostiju je David Kralj postigao 25 poena uz četiri asistencije. Hrvoje Garafolić je dodao 17 poena uz šest asistencija i četiri skoka, dok je Ivan Vučić dao 16 poena uz četiri asistencije i četiri skoka.
U splitskim redovima Adam Smith je postigao 20 poena uz šest asistencija, a David Škara 13 poena te je imao 11 skokova.
U ponedjeljak će drugu polufinalnu utakmicu odigrati Cibona i Zadar u Zagrebu. U prvom susretu Zadar je pobijedio na domaćem parketu te je poveo 1-0 u seriji na dvije pobjede.
(Hina)
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Tenis
Odbojka
Basket 3x3
Baseball
Kriket
Stolni Tenis
Mali Nogomet
Vaterpolo
Counter Strike
LOL
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.