Uvjerljiv start mladih košarkaša na EP-u

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 25.07.14. | 08:44

Hrvatska U18 košarkaška reprezentacija uvjerljivo je otvorila Europsko prvenstvo koje se igra u Turskoj. U prvom kolu skupine B naši su košarkaši s 88:47 nadigrali Englesku.

Od početka utakmice izabranici Ante Nazora pokazali su da je razlika u kvaliteti ogromna. Prva četvrtina je završila rezultatom 26:11, u drugoj je bilo 24:7 pa je utakmica bila riješene u ranoj fazi te je Nazor mogao dati šansu svim igračima, odnosno odmarati najvažnije. Tako niti jedan naš igrač nije odigrao više od 20 minuta, a u takvom raspletu najefikasniji je bio Luka Božić s 14 koševa. Slavica i Žižić su dodali po 12, a Arapović je dao 11. Sljedeću utakmicu naši košarkaši igraju protiv Litve, a u skupini B još je i Francuska.

Hrvatska protiv Engleske: Kapusta (0k, 3a), Filipović (6k, 4s, 3a), Majcunić (7k), Badžim (0k, 3a), Božić (14k, 3a), Vučić (5k, 3s), Slavica (12k, 5s), Bender (9k, 8s, 3a), Žižić (12k, 9s), Jukić (8k, 6s), Mazalin (4k, 4a, 3s), Arapović (11k, 4s, 3a).