U-20 košarkaši na Europskom prvenstvu izgubili i od Francuske

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 08.07.15. | 20:34

Hrvatska U-20 košarkaška reprezentacija upisala je drugi poraz na Europskom prvenstvu u Italiji.

Nakon domaćina, bolja od naših mladih košarkaša bila je Francuska i to s uvjerljivih 72:55. Francuzi su jučer bili slobodni, a danas su pokazali zašto su izabranici Damira Milačića i očekivali da će prve dvije utakmice na Europskom prvenstvu biti najteže. Prolaz dalje izborit će prve tri reprezentacije, a mi u prvoj fazi još igramo s Bosnom i Hercegovinom i Belgijom.

Hrvatska je bila u prednosti do sredine prve četvrtine kada Francuska preuzima vodstvo. Pet brzih poena donijelo je prednost od 12:6 i vodstvo nije ispušteno do kraja. Dvoznamenkasta prednost je stigla u 13. minuti i Francuzi su zasluženo došli do pobjede.

Najučinkovitiji u našim redovima bili su Domagoj Bošnjak s 11 poena i Andrija Ćorić s jednim manje, dok je francuski sastav predvodio Bouteille sa 21 i Yabusele sa 16 koševa.

Naši sada imaju dan odmora, a onda u petak slijedi susret s BiH u kojem treba pobijediti želi li ostati u natjecanju.