U-16 košarkaši BiH prvaci Europe, Cedevitin Musa uništio Litvu u finalu

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 16.08.15. | 22:35

Košarkaška kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine iznenađujuće se okitila naslovom prvaka Europe.

BiH je u finalu Europskog U-16 prvenstva u Litvi uspjela svladati domaće košarkaše sa 85:83. Nakon dramatičnog polufinala sa Španjolskom, koju su pobijedili nakon dva produžetka, BiH je u finalu iznenadila i domaćine. Osvojila je prve dvije dionice igre, a iako su u nastavku Litavci pokušali uhvatiti zaostatak, nisu uspjeli.

'Uništio' ih je Džanan Musa, inače košarkaš Cedevite, koji im je zabio čak 33 poena, a imao je i osam skokova i sedam asistencija. Osim što je odveo svoju reprezentaciju do zlatne medalje i naslova europskog prvaka, ujedno je izabran i za MVP-a, najkorisnijeg košarkaša prvenstva, na kojem je postigao 200 poena.

Broncom se okitila Turska, koja je u utakmici za treće mjesto slavila protiv Španjolske. Hrvatska je podsjetimo, nastup na ovom prvenstvu zaključila na devetom mjestu.