Sjajna predstava Cedevite - Krka zamrznuta na 'minus 25'

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 23.12.14. | 19:51

Cedevita je s uvjerljivom pobjedom otvorila drugi krug ABA lige. Izabranici Jasmina Repeša u Domu sportova su s uvjerljivih 100:75 pobijedili Krku.

Utakmica je praktično riješena u prvih 6 minuta. Povela je Krka sa 4:0, a onda je Cedevita napravila seriju od 12:4, a prvi put je na +10 otišla u 6. minuti kada je bilo 15:5. Probao je gostujući trener Aleksandar Džikić s dosta promjena vratiti svoju momčad u igru, ali nije uspijevao. Šuterski raspoložena Cedevita samo je gradila svoju prednost koja je u drugoj četvrtini već došla na +21.

Nije Cedevita dopustila da se ništa promijeni ni u nastavku. Održavali su prednost, a Krka se neuspješno pokušavala vratiti u igru. No, na kraju su primili 100 koševa i u Novo Mesto se vratili zaleđeni na -25. Dva playmakera u domaćoj momčadi, Ukić i Gordić, vodili su svoju momčad do pobjede, a zanimljivo je da se svih 12 igrača upisalo u listu strijelaca.

Cedevita je ovom pobjedom došla na omjer 10-4, a Krka je na 6-8. Večeras igraju i ostali hrvatski klubovi u ABA ligi – Cibona gostuje kod Olimpije, a Zadar kod Igokee.

Cedevita – Krka 100:75 (29:15, 26:24, 24:16, 21:20)
Cedevita: Mazalin 2k, Zubčić 9k, Ramljak 5k, Pilepić 8k, Babić 3k, 3a, 3uk, A.Delaš 7k, 2s, 2uk, Žganec 7k, 4s, 3a, Bilan 10k, 6s, 3a, M.Delaš 9k, 5s, Gordić 16k, 6a, 3s, Ukić 20k, 8a, 7s, Arapović 4k, 2s