Sjajna Finska pobijedila i Grčku, Njemačka bolja od Italije

Vrijeme Čitanja: 2min | uto. 05.09.17. | 21:12

Finska nastavlja s lijepom pričom na Eurobasketu.

Ako volite košarku, jednostavno morate voljeti finsku reprezentaciju. Domaćini jedne od uvodnih skupina najljepša su priča dosadašnjeg dijela Eurobasketa, a nakon pobjeda protiv Francuske i Poljske, danas su slavili protiv Grčke. Za razliku od prethodna dva slavlja, ovaj put im za pobjedu nije bio potreban produžetak – u regularnih 40 minuta je završilo 89:77.

Finska je vodila od početka utakmice, rano se odvojila na dvoznamenkastu prednost, a u trećoj četvrtini je bilo i plus 20. No, Grci se vraćaju, došli do 'minus 4' (65:69), ali onda je Mantzaris napravio neviđenu glupost – izgubio je loptu, napravio nesportsku pogrešku, a grčka klupa je dobila tehničku. Ranniko je 'stavio' tri bacanja, Markkanen tricu i to je bilo to.

Koponen je bio najefikasniji Finac s 24 poena uz 6 asistencija. Markkanen je dodao 17 poena i 6 skokova, a Rannikko 14 poena i 5 asistencija. Kod Grčke Antetokounmpo 17 poena i 3 skoka, a Sloukas 12 poena i 4 asistencije. Grčka sada mora pobijediti Poljsku u zadnjem kolu da bi izborila osminu finala.

Važnu utakmicu igrali su Italija i Njemačka, a Schroder je sa 17 poena i 4 asistencije vodio svoju momčad do pobjede. Voigtmann je dodao 12 poena, 7 skokova i 5 asistencija, a Theis 11 poena i 4 skoka. Kod Italije najbolji Filloy s 15 poena, a Belinelli je dodao 12 poena i 4 skoka.