Šesti euroligaški poraz zaredom: Unicaja uvjerljivo dobila Cedevitu u derbiju začelja

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 10.03.16. | 21:06

Cedevita porazom od Unicaje ostala na začelju skupine Top 16 faze Eurolige.

Košarkaši Cedevite izgubili su i šestu euroligašku utakmicu zaredom. U Zagrebu ih je svladala Unicaja sa 91:78, u derbiju začelja u 10. kolu Top 16 faze Eurolige.

Španjolskoj momčadi ovo je bila tek treća pobjeda u ovoj fazi, od čega druga protiv Cedevite koju je na domaćem terenu dobila s uvjerljivih 90:67.

Zanimljivo, Unicaja je večeras dobila sve četiri dionice igre (25:23, 23:19, 17:12, 26:24), a u posljednjoj četvrtini imala je čak i 18 koševa viška. No, Cedevita je dobro otvorila utakmicu, povela sa 6:0, a u petoj minuti došla do sedam koševa prednosti (15:8).

Tada su gosti proigrali i serijom 12:2 okrenuli rezultat, te počeli diktirati ritam utakmice. Unicaja u drugoj dionici više nije ispuštala prednost, a u trećoj četvrtini pobjegla je na plus 12. U završnici je bilo i +18, a na koncu završilo 91:78.

Kod Unicaje su najefikasniji bili Jack Cooley sa 16 koševa i 10 skokova, Nemanja Nedović s 15 koševa i pet asistencija, te Thomas Will i Fran Vazquez sa po 14 koševa. Za Cedevitu je 16 poena ubacio James White, 15 je dodao Jacob Pullen, a 12 koševa Marko Arapović. Miro Bilan imao je 10 koševa i devet skokova.

U drugom današnjem susretu ove skupine Fenerbahče je na gostovanju pobijedio Lokomotiv Kuban 55:52, te potvrdio prvo mjesto.

EUROLIGA, Top 16 faza, 10. kolo:

Lokomotiv Kuban – Fenerbahče 52:55
Cedevita – Unicaja 78:91

Poredak: Fenerbahče 9-1, Lokomotiv Kuban 7-3, Panathinaikos 6-3, Crvena zvezda 5-4, Efes Pilsen 3-6, Darussafaka 3-6, Unicaja 3-6, Cedevita 2-8.