
Rudež nakon prolaska u polufinale: „Pokazali smo ozbiljnost“
Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 18.02.26. | 09:28
Cibona je lako prošla među četiri najbolja u Kupu
Košarkaši Cibone su kao domaćini izborili polufinale Kupa krešimira Ćosića, nakon što su u KC Dražen Petrović svladali DepoLink Škrljevo sa 100-82 (24-26, 27-16, 30-20, 19-20). Osim prve četvrtine, dvoboj je prošao u znaku dominacije Zagrepčana, koji su stigli do vrlo uvjerljive pobjede.
Utakmicu je prokomentirao trener Cibone Ivan Rudež.
"Škrljevo, kao što sam najavio prije utakmice, definitivno je momčad koju smo tretirali kao premijerligaša, imaju ozbiljan roster i velike ambicije. Dugo godina su igrali Premijer ligu i u nju se žele vratiti. Imaju Igrače koji su iskusili to, talentirane bekove i šuterski su vrlo raspoloženi. Mislim da mi nismo ušli na najbolji način obrambeno, dozvolili smo neke lake šuteve za tri poena gdje su oni stekli dozu samopouzdanja. Nakon toga, intenzitet se podizao u svakoj četvrtini i priveli smo utakmicu u našu korist te smo uspjeli minutažu rasporediti."
Rudež je bio zadovoljan defenzivnim dijelom igre.
"Obrambeno su svi dali doprinos, sve skupa ovo je vrlo važna momčadska pobjeda za nas. Nije bilo nimalo lagano kao što smo i očekivali, ali pokazali smo da smo ozbiljni i u drugom polovremenu smo priveli utakmicu mirno kraju", zaključio je.
Justin Roberson za 15 minuta na parketu zabio je čak 26 poena.
“Mislim da smo mogli biti bolji. Moramo biti više disciplinirani, ali tko god dođe u polufinalu, naša zadaća je da budemo spremni, bit će to svakako dobar izazov za nas", kazao je Robertson.
(Hina)














