Goran Kovacic/Pixsell

Prkačin zakucao za pamćenje, šteta što takav nije bio i rezultat (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 03.07.22. | 22:41

Hrvatski košarkaši poraženi su od Finske sa 79-81 (17-21, 17-22, 27-17, 18-21) u utakmici posljednjeg kola skupine C prvog kruga europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023., odigranoj u nedjelju u riječkoj dvorani Zamet, i tako su ostali bez plasmana u drugi krug.

U prvom poluvremenu nismo izgledali dobro, ali se u trećoj četvrtini puno toga promijenilo. Obrana je bila čvrsta i pokretljiva, a u napadu su hrvatski košarkaši bili rastrčani i raspucani. Petorka u kojoj su uz Zubca i Bogdanovića bila Gnjidić, Prkačin i Perković napravila je 11-0 i donijela Hrvatskoj prvo vodstvo nakon početnih 2-0.

Prkačinovo zakucavanje pogledajte OVDJE.

Prednost je u zadnjoj minuti na plus 4 podigao Mario Hezonja pogodivši tricu za 61-57. Nažalost, euforiju je sa zvukom sirene za kraj četvrtine smirio Miro Little pogodivši tricu za 61-60.

Bojan Bogdanović je postigao 21 koša, ali uz šut iz igre 5/16. Dodao je tome šest skokova i četiri asistencije. Mario Hezonja je za 13 poena potrošio 14 šuteva (5/14).

Fince je predvodio Lauri Markkanen sa 19 koševa i sedam skokova. Sasu Salin je ubacio 14, a Alexander Madsen 10 poena uz osam skokova.

Finska je sa učinkom 5-1 vrlo blizu plasmanu na Svjetsko prvenstvo. Slovenija je završila na drugom mjestu u skupini C s učinkom 4-2, a Švedska je treća sa 2-4. Hrvatska je ostala na samo jednoj pobjedi (1-5) i bez mogućnosti da se 2023. pojavi na svjetskoj košarkaškoj smotri, na kojoj je posljednji put bila 2014. u Španjolskoj.