On je zaslužan za Kawhijev neuništivi kvadriceps
Vrijeme Čitanja: 2min | pon. 10.06.19. | 08:47
Puno je vrsnih stručnjaka koji stoje iza zvijezda na terenu, a koji se ne vide pod svijetlima reflektora.
Unatoč dominantnoj igri Kawhija Leonarda kojom je doveo Toronto Raptorse korak do prvog NBA naslova, navijači barem jednim dijelom svog bića brinu o ozljedi mišića noge svog najboljeg igrača, zadobivene još sredinom serije finala Istoka protiv Milwaukee Bucksa.
No, ako ste se zapitali kako to da sjajni krilni igrač ipak uspjeva prebroditi ozljedu, odgovor se krije u 67-godišnjem fizioterapeutu Alexu McKechnieu, iskusnom stručnjaku koji već ima pet naslova sa Los Angeles Lakersima, iskustvo rada sa velikanima poput Stevea Nasha i Jimmyja Connorsa, te koji je kreator profesionalnog programa tvrtke Reebok, prenose Sportske novosti.
ODIGRAJ Toronto - Golden State
Kako pišu današnje Sportske Novosti, svojedobno je ozljedu Shaquillea O’Neala koja je bila projicirana na devet mjeseci oporavka sanirao za svega dva mjeseca, a od tada je gorostasni centar držao Škota uz sebe i Lakerse do kraja karijere. Da se zaključiti da je upravo McKechniejeva load management politika zaslužna za maksimalno minimiziranje negativnog utjecaja ozljede Leonarda na njegovu igru.
Posebna briga za Leonarda nije počela u ovom doigravanju. Poznata je stvar da je propustio određeni kontingent utakmica tijekom regularne sezone, a točnu njihovu distribuciju i obujam osmislio je upravo vremešni Škot. Naime, Kawhi je ušao u sezonu sa načetim butnim mišićem, a inflamacija uslijed povećanog opterećenja u doigravanju nikoga upoznatog s tom činjenicom nije iznenadila.
Ostali igrači su u nizu prilika tijekom sezone bili “na iglama” zbog neizvjesnosti o Leonardovom statusu pred datu utakmicu, no brzo su shvatili kako stručnjaku za sportsku znanost sa tolikim iskustvom jednostavno trebaju slijepo vjerovati. I nisu pogriješili.
ODIGRAJ Toronto - Golden State igrače
U međuvremenu, Jay Triano, bivši trener Raptorsa, koji je pod McKechniejevom “diktaturom” proveo svoje dane na sveučilištu Fraser svjedoči o tome kako su ga doživljavali kao tiranina te navodi neke od njegovih metoda:
“Mrzili smo ga. Tjerao nas je da pužemo kao komandosi dok nam laktovi ne utrnu, održavao natjecanja u izdržljivosti, a onaj koji bi prvi popustio, morao je gledati druge kako trče jer ih je on iznevjerio. Uvijek je imao nešto za reći, a još bezobrazniji bio postao kad bi mu odgovorili.”
Još jedna priča koja potvrđuje kako nema kruha bez motike.
(foto: Reuters)