Goran Kovacic/PIXSELL

Odličan početak ljeta, Hrvatska uvjerljivo porazila Poljsku

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 23.06.24. | 20:47

Ivica Zubac je sa 19 koševa i 10 skokova bio najučinkovitiji igrač hrvatske reprezentacije

Hrvatski košarkaši pobijedili su Poljsku sa 82-68 (17-18, 17-17, 30-20, 18-13) u prvoj utakmici pripremnog turnira koji je započeo u nedjelju u opatijskoj Sportskoj dvorani "Marino Cvetković".

Prouči cjelokupnu ponudu za Euro na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)

Ivica Zubac je sa 19 koševa i 10 skokova bio najučinkovitiji igrač hrvatske reprezentacije. Mario Hezonja je uz 15 koševa imao i sedam asistencija, a dvoznamenkasti učinak je imao i Dario Šarić sa 10 poena. Borna Kapusta je ubacio devet koševa i podijelio šest asistencija.

Kod Poljaka su najbolji bili Michal Michalak sa 15 poena te Aleksander Balcerowski sa 13 koševa i osam skokova.

Sesarovu početnu petoricu protiv Poljaka činili su Borna Kapusta, Jaleen Smith, Mario Hezonja, Dario Šarić i Ivica Zubac. Nijedna se momčad nije uspjela odvojiti u početku, a Hrvatska je do prvog vodstva stigla tricom Šarića za 7-5. Međutim, Poljaci su se u prvom poluvremenu nametnuli kao bolja momčad, pogotovo u drugoj četvrtini u kojoj su dvaput bili na +8 (23-31, 26-34).

No, u zadnje tri i pol minute prvog dijela Sesarovi izabranici su dopustili momčadi Igora Miličića samo jedan poen te su gotovo izbrisali zaostatak (34-35).

Nakon što su u prve dvije četrvtine ubacili po 17 koševa, hrvatski košarkaši su se raspucali u drugih 20 minuta. U trećoj četvrtini je Hrvatska ubacila 30 poena, a serijom 8-0 za 90 sekundi u 28. minuti prvi put došla do dvoznamenkaste prednosti (58-47). Michal Michalak je s dvije uzastopne trice vratio Poljake na -5 (58-53), ali je Hrvatska u zadnjih 10 minuta ušla sa devet koševa prednosti (64-55).

U prve četiri minute zadnje četvrtine Poljaci su uspjeli ubaciti samo dva poena pa su Smith, Hezonja i Zubac odveli hrvatsku reprezentaciju na +15 (72-57). U 37. minuti je Toni Nakić pogodio jedno bacanje za okruglih +20 (80-60) i bilo je jasno da će ovaj pripremni turnir otvoriti pobjedom.

Sesar je u završnici dao priliku onima koji su manje igrali pa su Poljaci uspjeli malo smanjiti zaostatak do konačnih 82-68.

Hrvatska je limitirala Poljsku na samo 38% šuta iz igre (23/60), dok su naši košarkaši bili na 50% (27/54) i 33% (9/27) za tricu.

U ponedjeljak će u Opatiji igrati Poljska i Brazil s Aleksandrom Petrovićem u izborničkoj ulozi, dok će zadnju utakmicu, u srijedu, odigrati hrvatski i brazilski košarkaši. Sve utakmice započinju u 18.30 sati.