Novo iznenađenje u Euroligi: Cedevita srušila Repešu u Milanu!

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 05.11.15. | 22:33

Košarkaši Cedevite upisali su veliku i vrijednu pobjedu u Euroligi na gostovanju kod bivšeg trenera Jasmina Repeše.

Momčad Veljka Mršića je u četvrtom kolu skupine B sa 77:68 pobijedila favorizirani Emporio Milan i tako stigla do novg podviga i druge pobjede u ovosezonskoj Euroligi, druge uzastopne, nakon što je u prošlom kolu iznenadila i Anadolu Efes.

Time je Mršić nadmašio Repešu, kojem je bio pomoćnik i kojeg je naslijedio na poziciji glavnog trenera kada je bivši hrvatski izbornik krajem prošle sezone napustio klupu Cedevite i preselio u Milano.

Cedevita je vrlo dobro krenula u utakmicu i nakon prve četvrtine je imala plus deset, 21:11. Domaćini su do poluvremena uspjeli smanjiti zaostatak, serijom 7-0 su smanjili na četiri razlike, a na odmor se otišlo s 35:30 u korist Cedevite. Potom su domaći košarkaši i treću dionicu igre okrenuli u svoju korist. Došli su u vodstvo 41:39 novom serijom ubačaja i to 8-0. No, odgovorila je i Cedevita, koja je posljednju četvrtinu dobila s deset razlike i susret je bio riješen.

U redovima Cedevite su najraspoloženiji bili Miro Bilan sa 16 i James White sa 15 koševa. Bilan je zabilježio i šest skokova, a White sedam. Dvoznamenkasti su bili i Babić i Arapović. Kod poraženih domaćina je Alessandro Gentile ubacio 19 poena. Krunoslav Simon je ubacio 16 koševa, a Stanko Barać 6.

Cedevita sada nakon četiri kola ima po dvije pobjede i dva poraza.