Nijemci iznenadili Olympiacos u Pireju, Radošević odličan

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 15.01.16. | 23:14

Brose Baskets je priredio iznenađenje kola u Euroligi.

Njemački klub je u prošlom kolu na svojem terenu pobijedio Žalgiris, a večeras su došli do još većeg 'skalpa' i to u gostima. U Pireju je Brose Baskets sa 77:72 pobijedio Olympiacos.

> Šarić tek 4 koša u pobjedi Efesa, Perasović izgubio od Himkija

Gosti su vodili od samog početka utakmice, a nakon 13 koševa razlike na poluvremenu, u prvom dijelu treće četvrtine Brose odlazi na +24. Olympiacos je nakon toga imao veliku seriju, smanjio na 8 razlike, ali su se Nijemci stabilizirali i uspjeli obraniti veliku pobjedu.

Najefikasniji u njihovim redovima bio je Darius Miller koji je ubacio 23 koša i imao 4 skoka. Janis Strelnieks je dodao 15 koševa i 4 asistencije, a odličan je bio naš Leon Radošević koji je za 23 minute postigao 14 koševa (šut 5/9) i imao 3 skoka. Kod Grka najbolji D.J. Strawberry s 15 koševa te po 4 skoka i ukradene lopte.

Real je protiv Žalgirisa došao do druge pobjede u skupini. 'Kraljevski klub' je predvodio Felipe Reyes s 24 koša, 6 skokova i 3 asistencije, a kod Žalgirisa je najefikasniji bio Renaldas Seibutis s 13 koševa.