Nezaustavljivi juniori zamrznuli Latviju na -20

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 30.07.14. | 09:15

Hrvatski juniori ubilježili su još jednu uvjerljivu pobjedu na Europskom prvenstvu koje se održava u Turskoj. Mladi su košarkaši sinoć slavili protiv Latvije rezultatom 92:72.

Do pete uzastopne pobjede na EP-u izabranici Ante Nazora došli su lakše nego u ranijim utakmicama. Utakmica je praktično odlučena u prvoj četvrtini koju su naši košarkaši dobili s 14 koševa razlike (29:15), a do kraja poluvremena prednost se udvostručila (60:32) te je u drugom poluvremenu trebalo samo održavati tu prednost. Latvijci su u drugih 20 minuta nešto smanjili zaostatak, ali je nazor u tom dijelu dao priliku i igračima koji manje igraju odmarajući dio onih najvažnijih za utakmice koje predstoje.

Fantastičnu utakmicu opet je odigrao Dragan Bender kojem je jedna asistencije nedostajala za triple-double. Igrač Maccabija je postigao 21 koš uz šut 8/13 (trice 2/4), a tome dodao 17 skokova, 9 asistencija, 2 ukradene i 3 blokade. Opet je efikasan bio i Luka Božić s 25 koševa uz fantastičan šut 8/10, odnosno 5/6 za trice. Do kraja drugog dijela Hrvatska igra još protiv Italije koja također ima omjer 4-0 te će ta utakmica odlučivati o prvom mjestu u skupini.

Hrvatska protiv Latvije: Kapusta, Filipović (5k, 4a), Majcunić (4k), Badžim, Božić (25k), Vučić (3k, 5a, 4s), Slavica (2k), Bender (21k, 17s, 9a, 3b, 2uk), Žižić (13k, 11s), Jukić, Mazalin (7k), Arapović (12k, 3s).