
Nekadašnji šesti pick drafta ponovno u NBA ligi
Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 29.12.25. | 11:02
U Torontu se nadaju da bi im mogao pomoći
NBA momčad iz Toronta je službeno obznanila da je potpisala jednogodišnji ugovor s 27-godišnjim centrom Mo Bambom koji se time vraća na NBA parkete nakon što je u aktualnoj sezoni nastupao u razvojnoj ligi.
Prije sedam godina Bambu je na jakom NBA draftu Orlando uzeo kao šesti izbor. Primjerice, te godine je treći izbor bio Slovenac Luka Dončić, a tek jedanaesti Shai Gilgeous-Alexander koji je prošle sezone vodio Oklahoma City do NBA naslova kao najbolji igrač lige.
U ligi se 213 centimetara visoki Bamba, koji je inače podrijetlom iz Obale Bjelokosti, nije najbolje snašao igrajući za Orlando, LA Lakerse, Philadelphiju, LA Clipperse i New Orleans. Spustio se u razvojnu ligu gdje je ove sezone igrao za momčad podružnicu Utah Jazza, a u prosjeku je bilježio 16.5 poena po utakmici uz 12 skokova.
Toronto se nada da je Bamba stasao i da bi momčadi mogao pomoći u aktualnoj sezoni. Trenutačno je Toronto četvrti na ljestvici Istočne konferencije te ima 19 pobjeda i 14 poraza.
(Hina)
.jpg.webp)

_bdb9a9d5-663a-4216-94f7-cb0f086775f4.jpg.webp)











