Nastavlja se kriza Vukova, vodili pa upisali sedmi uzastopni poraz u ABA ligi

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 03.03.15. | 08:15

U posljednjoj utakmici 23. kola regionalne ABA lige, košarkaši Cibone izgubili su na gostovanju kod Metalca 67:66.

Iako su 'Vukovi' imali vodstvo na poluvremenu 32:37, koje su u prvoj polovici treće četvrtine povećali na plus 12, nisu ga uspjeli zadržati.

Metalac je do kraja treće dionice uspio doći do izjednačenja, 50:50 i na kraju slaviti. Cibosi su imali posljednji napad, no Ilievski je prvo promašio tricu, a potom je neprecizan bio i Jagodić-Kuridža.

Bio je to sedmi uzastopni poraz Cibosa u regionalnoj ligi, kojim su 'Vukovi' nakon 23 kola na 11. mjestu ljestvice s devet pobjeda i 14 poraza. Metalac je sedmi sa 12 slavlja i 11 poraza. Vodeća je Crvena zvezda s omjerom 21-2, iza slijede Budućnost sa 17-6, Partizan sa 16-7 i Cedevita sa 15-8.

Kod Cibone je Marko Jagodić-Kuridža postigao 14 poena uz 16 skokova, dok je domaćine s 12 koševa predvodio Nikola Malešević.

Već u subotu je pred Cibosima nova utakmica u kojoj će na domaćem parketu ugostiti Igokeu.