Mega pobjeda Splita na Gripama

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 19.10.24. | 21:17

Iako su se Beograđani sredinom posljednje dionice primaknuli na sedam poena zaostatka, Splićani su taj nalet odbili te mirno priveli utakmicu kraju

Košarkaši Splita u susretu su 5. kola regionalne ABA lige kao domaćini na Gripama svladali Megu sa 90-80 (28-20, 20-20, 24-22, 18-18).

Prouči cjelokupnu ponudu za košarku na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)

Shannon Shorter je sa 22 poena bio najefikasniji u sastavu Splita, David Škara je dodao 19, dok je Bogoljub Marković sa 18 poena i 17 skokova predvodio Megu.

Protiv dosada neporažene Mege, Split je kontrolirao rezultat od samoga starta. U prvih 10 minuta hrvatski doprvak je stvorio osam poena prednosti, tu razliku održavao do poluvremena, da bi u trećoj četvrtini pobjegao i na 15 razlike.

Iako se Mega sredinom posljednje dionice primaknula na sedam poena minusa, Split je taj nalet odbio te mirno priveo dvoboj kraju.

Split je ovom pobjedom stigao na omjer pobjeda i poraza 2/3, dok je Mega na 4/1.