Michael McLoone-Imagn Images

Lakersi nadoknadili golem zaostatak, Bucksi pali unatoč sjajnom Giannisu

Vrijeme Čitanja: 4min | sub. 26.10.24. | 09:29

Noćas je odigrano 10 utakmica nove NBA sezone

Phoenix Sunsi su sa 116-123 poraženi u derbiju zapada na gostovanju protiv LA Lakersa koje je do trijumfa predvodio sjajni Anthony Davis s 35 poena i osam skokova, Austin Reaves je dodao 26 poena uz osam asistencija. Lakersi su tijekom druge četvrtine imali zaostatak od 22 koša razlike.

Prouči cjelokupnu ponudu za NBA na Germaniji i zaigraj odmah (Igraj odgovorno, 18+)

Sunsi su sjajno otvorili utakmicu i šutom 15/22 stigli do prednosti od 15 poena u prvoj četvrtini, a nju su početkom druge i povisili do 48-26. Koji trenutak kasnije započeo je preokret koji će rezultirati uvjerljivom pobjedom domaćina. Lakersi su do poluvremena smanjili prednost Sunsa na jednoznamenkast broj koševa, a početkom treće četvrtine nakratko i preuzeli vodstvo.

U redovima Phoenixa, Kevin Durant se izdvojio s 30 poena, četiri skoka i šest asistencija, dok je Devin Booker susret završio s 23 ubačena poena. Jusuf Nurkić imao je prosječnu utakmicu za Sunse te za 18 minuta na parketu ubacio četiri poena, dodao sedam skokova i četiri asistencije.

Sažetak utakmica pogledajte OVDJE (YouTube).

Izvrsni Giannis Antetokounmpo nije bio dovoljan Milwaukee Bucksima koji su na svom parketu poraženi od Chicago Bullsa sa 122-133.

Giannis je meč završio s 38 poena i 11 skokova, dok je kod tima iz Chicaga Coby White ubacio 35 poena. Još jednu izvanrednu utakmicu u dresu Bullsa odigrao je crnogorski reprezentativac Nikola Vučević s ‘double-double’ učinkom od 22 poena i deset skokova.

Slavilo se sinoć i u Madison Square Gardenu gdje su New York Knicksi savladali Indiana Pacerse 123-98. Kod Knicksa je Jalen Brunson ubacio 26 poena, Bridges jedodao 21, a briljirao je i nedavno pridošli Karl-Anthony Towns 21 poenom i 15 skokova. U redovima Pacersa prvo ime je bio Bennedict Mathurin s 20 poena.

Golden State Warriorsi su sinoć upisali drugu uvjerljivu pobjedu na otvaranju sezone, s visokih 127-86 su pobijedili domaće Utah Jazz.

Do pobjede ih je vodio Buddy Hield s 27 poena, a Stephen Curry je dodao 20. Andrew Wiggins je upisao 13 skokova uz 10 koševa.

John Collins je ubacio 14 poena, Lauri Markkanen 13, Keyonte George i Collin Sexton po 12 svaki za Utah koji je ostao bez pobjede nakon dvije odigrane utakmice u novoj sezoni.

Atlanta Hawks su kod kuće sa 125-120 svladali Charlotte Hornetse najviše zahvaljujući Traeu Youngu koji je ubacio 38 od čega pet trica uz desest asistencija i osam skokova. De'Andre Hunter dao je 24 poena i sedam lopti za Atlantu, koja je također dobila 18 poena od Dysona Danielsa i 16 od Johnsona. Hawksi su nadigrali Charlotte šutom iz igre - 48,1 posto naprama 38,5 posto.

Charloettio nisu pomogli ni raspoloženi Miles Bridges koji je zabio 27 koševa ni LaMelo Ball s 34 poena.

New Orleans Pelicans su na gostovanju sa 105-103 nadigrali domaće Portland Trail Blazerse, a pobjedu im je osigurao Brandon Ingram koji je zabio koš za vodstvo 5,2 sekunde do kraja. Nakon toga je Herbert Jones blokirao pokušaj šuta Anferneea Simonsa neposredno prije zvučnog signala za kraj.

Pričuva Jordan Hawkins zabio je 15 od 24 poena svoje najbolje momčadi u zadnjoj četvrtini za Pelicanse, koji su nadoknadili zaostatak od 16 u drugoj četvrtini i upisali drugu pobjedu zaredom.

Ingram je ubacio 21 poen uz osam skokova, CJ McCollum je zabio 20, a Zion Williamson 16 poena, 11 skokova, sedam asistencija i četiri blokade za New Orleans. Karlo Matković nije konkurirao za sastav Pelicansa.

Jerami Grant ubacio je 34 poena, a Simons 24 i sedam asistencija za Portland.

Toronto Raptors su na svom terenu sa 115-107 nadigrali Philadelphia 76erse koji su i dalje bez Jolea Embiida. Scottie Barnes postigao je 27 poena, a Jakob Poeltl dodao je 19 poena, devet skokova i četiri blokade za Raptorse kojima je ovo prva ovosezonska pobjeda.

Kelly Oubre Jr. zabio je 28 poena za 76erse, koji su izgubili obje utakmice sezone. Tyrese Maxey dodao je 24, Kyle Lowry 14, a Andre Drummond i Caleb Martin ubacili su po 11.

Orlando Magic su sa 116-101 bili bolji od Brooklyn Netsa koji prvi put u svojoj NBA povijesti imaju skor 0-2 u dvije sezone zaredom.

Magic je predvodio Franz Wagner sa 29 koševa, dok je Cam Thomas bio najbolji strijelac Brooklyna s 24 pogotka. Bojan Bogdanović nije igrao za Netse.

Cleveland Cavaliers su kod kuće sa 113-101 pobijedili Detroit Pistonse pokvarivši tako je povratak J. B. Bickerstaffa u grad. Bickerstaff je prošle sezone vodio Cleveland do polufinala Istočne konferencije, ali je otpušten nakon što je Cleveland eliminiran iz doigravanja. Tijekom ljeta ga je angažirao Detroit.

Jarrett Allen zabio je 17 poena uz 11 skokova, a Evan Mobley upisao 16 poena, šest skokova, tri asistencije za Cavalierse.

Najbolji kod Pistonsa je s 33 koša bio Cade Cunningham.

Houston Rockets su sa 128-108 nadigrali Memphis Grizzliese. Do pobjede je Rocketse predvodio Jalen Green s 22 poena, a još je sedam igrača imalo dvoznamenkasti učinak. Ja Morant je bio najbolji kod Grizzliesa s 24 poena.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške NBA lige koje su odigrane u noći s petka na subotu po srednjoeuropskom vremenu:

Orlando Magic - Brooklyn Nets                 116-101

Toronto Raptors - Philadelphia 76ers          115-107

Atlanta Hawks - Charlotte Hornets             125-120

Cleveland Cavaliers - Detroit Pistons         113-101

New York Knicks - Indiana Pacers              123-98

Houston Rockets - Memphis Grizzlies           128-108

Milwaukee Bucks - Chicago Bulls               122-133

Utah Jazz - Golden State Warriors              86-127