
Krka u derbiju začelja šokirala Zadar na Višnjiku, Zadrani prosuli 20 razlike, izgubila i Cibona
Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 29.01.17. | 20:11
Košarkaši Zadra upisali su domaći poraz u 20. kolu regionalne ABA lige, a bolje sreće nisu bili niti igrači Cibone.
Iako su utakmicu protiv Krke u Krešinom domu označili kao jednu od ključnih u sezoni, obzirom da su uoči današnjeg međusobnog okršaja bili izjednačeni u donjem dijelu ljestvice, Zadrani ipak nisu uspjeli uzeti puni plijen protiv konkurenta za ostanak - gostiju iz Slovenije. Krka je slavila sa 83:77.
Domaćini su nakon prve četvrtine imali plus 15, 30:15, a u drugoj i 20 razlike, 35:15, no Krka je u nastavku polako počela smanjivati zaostatak. Vodili su Zadrani u 22. minuti 52:37, a onda su gosti serijom od 17:2 uspjeli izjednačiti. U zadnjoj dionici je Krka preuzela vodstvo i na koncu sa 29:16 u zadnjoj dionici, upisala važnu pobjedu u borbi za ostanak.
U pobjedničkim redovima je najraspoloženiji bio Bunić s 21 poenom, a kod poraženih Marinković s 20 koševa i deset skokova.
Zadranima je ovo peti uzastopni poraz u ABA ligi, ujedno 14., kojim su na začelju ljestvice, a upisali su sedmi poraz u zadnjih osam utakmica u svim natjecanjima. Krka je osma.
Loš dan za hrvatske predstavnike u regionalnoj ligi upotpunila je Cibona. 'Vukovi' su izgubili u gostima kod FMP-a sa 84:75.
ABA liga, 20. kolo:
Zadar – Krka 77:83
FMP – Cibona 84:75
(Foto: Pixsell)
Germanijak pratite i na našoj Facebook stranici!
Tagovi
Ostale Vijesti
Nogomet
Košarka
Rukomet
Tenis
Odbojka
Basket 3x3
eKošarka
Hokej na ledu
Baseball
Kriket
Stolni Tenis
Ragbi
Counter Strike
Snooker
LOL
eNogomet
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.
Igre na sreću mogu dovesti do ovisnosti. Igraj odgovorno.