Krka u derbiju začelja šokirala Zadar na Višnjiku, Zadrani prosuli 20 razlike, izgubila i Cibona

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 29.01.17. | 20:11

Košarkaši Zadra upisali su domaći poraz u 20. kolu regionalne ABA lige, a bolje sreće nisu bili niti igrači Cibone.

Iako su utakmicu protiv Krke u Krešinom domu označili kao jednu od ključnih u sezoni, obzirom da su uoči današnjeg međusobnog okršaja bili izjednačeni u donjem dijelu ljestvice, Zadrani ipak nisu uspjeli uzeti puni plijen protiv konkurenta za ostanak - gostiju iz Slovenije. Krka je slavila sa 83:77.

Domaćini su nakon prve četvrtine imali plus 15, 30:15, a u drugoj i 20 razlike, 35:15, no Krka je u nastavku polako počela smanjivati zaostatak. Vodili su Zadrani u 22. minuti 52:37, a onda su gosti serijom od 17:2 uspjeli izjednačiti. U zadnjoj dionici je Krka preuzela vodstvo i na koncu sa 29:16 u zadnjoj dionici, upisala važnu pobjedu u borbi za ostanak.

U pobjedničkim redovima je najraspoloženiji bio Bunić s 21 poenom, a kod poraženih Marinković s 20 koševa i deset skokova.

Zadranima je ovo peti uzastopni poraz u ABA ligi, ujedno 14., kojim su na začelju ljestvice, a upisali su sedmi poraz u zadnjih osam utakmica u svim natjecanjima. Krka je osma.

Loš dan za hrvatske predstavnike u regionalnoj ligi upotpunila je Cibona. 'Vukovi' su izgubili u gostima kod FMP-a sa 84:75.