
Igra na dva fronta uzima danak, Cibona poražena u Dubrovniku
Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 02.11.25. | 20:28
Već na poluvremenu Dubrovčani su imali visoku prednost
Košarkaški Dubrovnika s uvjerljivih su 79-63 pobijedili zagrebačku Cibonu u utakmici 6. kola domaćeg prvenstva odigranoj u nedjelju u dvorani Gospino polje.
Domaća momčad je već na poluvremenu imala 16 koševa prednosti (43-27) koju su uspjeli zadržati u drugih 20 minuta i tako doći do četvrte uzastopne pobjede.
Marko Loncović je sa 14 poena i 14 skokova bio ponajbolji igrač Dubrovnika, dok je Petar Dublje uz 13 poena imao osam asistencija i sedam skokova. Po 11 su postigli Jamari Wheeler i Lukša Andrić.
Kod šuterski potpuno neraspoloženih gostiju iz Zagreba najefikasniji je bio Justin Roberson sa 15 poena. Vigo Bart je ubacio 13, a Luka Skorić 11.
Iznimno uvjerljiv bio je i Samobor, koji je kao domaćin svladao zagrebačku Dubravu sa 103-63. Luka Krajnović je za pobjednike postigao 26 poena i imao po pet skokova i asistencija, a Marjan Čakarun je uz 14 poena, dodao devet asistencija i sedam skokova.
Kristijan Krajina je sa 16 poena i sedam skokova bio najbolji igrač gostiju.
Zadar je na maksimalnih 5-0, a u pondjeljak će gostovati u Šibeniku. Split ima učinak 5-1, a prate ga Zabok i Dubrovnik sa 4-2. Samobor ima polovičnih 3-3, a po tri pobjede i dva poraza imaju Dinamo Zagreb i Alkar. Iznenađujuće loše su u sezonu krenuli Cedevita Junior i Cibona sa samo dvije pobjede iz pet nastupa u Premijer ligi.
(Hina)
















.webp.webp)