Hrvatska pobijedila BiH u važnoj utakmici za ostanak u Diviziji A

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 10.07.15. | 22:59

Hrvatska je došla do prve pobjede na U20 Europskom prvenstvu za košarkaše. Naši mladići su bili bolji od Bosne i Hercegovine (77:61).

Bila je to utakmica uspona i padova, ali se Hrvatska na kraju ipak pokazala kao bolja reprezentacija. Odmah smo na početku stekli veću prednost, ali smo protivnicima do poluvremena dopustili povratak. No, u trećoj četvrtini smo ipak pobjegli svojim suparnicima te ostvarili pobjedu koja nam je jako bitna u borbi za ostanak u Diviziji A ovog uzrasta.

Najefikasniji je u našim redovima bio Gabrić koji je imao 29 koševa i 9 skokova. Bošnjak je dodao 17 koševa i 4 asistencije, a Ćorić je ubacio 7 koševa te imao 11 skokova. Kod BiH najbolji Buza i Polutak s po 19 koševa.

Hrvatskoj je ovo bila prva pobjeda na EP-u, a sutra igramo posljednju utakmicu u uvodnoj skupini. Protivnik je Belgija koja ima dvije pobjede.

(Foto: Fiba Europe)

Hrvatska u20 košarkaška reprezentacijaeuropsko u20 prvenstvo u košarcikošarka mladi