Grčka se mučila u prvom poluvremenu protiv Belgije, ali na kraju je ostvarila sigurnu pobjedu

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 12.09.15. | 16:11

Grčka je drugi četvrtfinalist Europskog prvenstva.

Grci su u utakmicu protiv Belgije ušli kao apsolutni favoriti, a taj su status i opravdali uvjerljivom pobjedom. Na kraju je bilo 75:54 te su se tako oni priključili Latviji u krugu onih koji su izborili plasman među osam najboljih.

> Latvija prvi četvrtfinalist Eurobasketa, Slovenija ispala!

Nije Grčka lako došla do pobjede. Belgija se držala cijelo prvo poluvrijeme, na poluvremenu je bilo tek 34:31 za Grčku, ali su iskustvo i razlika u kvaliteti do izražaja došli u trećoj četvrtini koju su Grci završili rezultatom 23:11. Tada je utakmica i riješena, a do kraja je prednost narasla na 21 koš razlike.

Najefikasniji u redovima Grčke bio je Bourousis koji je postigao 14 koševa te imao 3 skoka. Koufos je imao 13 koševa i 9 skokova, a Antetokounmpo je ostvario double-double učinak s po 10 koševa i skokova. Dvoznamenkast je bio i Printezis s 10 koševa dok se Spanoulis zaustavio na 7 koševa, 6 asistencija i 3 skoka.

Kod Belgije najbolji Van Rossom s 13 koševa i 5 skokova. Gillet je dodao 14 koševa i 4 skoka, a Lojeski 10 koševa i 3 skoka.

Grčka će u četvrt finalu igrati protiv pobjednika susreta Španjolske i Poljske.